خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ الثلاثاء ٢ جمادى الثانية ١٤٤١ Tuesday, January 28, 2020
کد خبر: 898989
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۱۱ - ۱۱:۱۴
امام حسن (ع)ثابت کردند هرگز نمی توان به دشمن اعتماد کرد
امام حسن (ع) با شهادت خود ثابت کردند، نمی توان هرگز به دشمن اعتماد کرد. در حقیقت خون و شهادت امام(ع) چهره واقعی دشمن را آشکار کرد.
حجت الاسلام والمسلمین رجبی  امام حسن (ع)ثابت کردند هرگز نمی توان به دشمن اعتماد کرد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز؛ امام حسن(ع) شخصیت بزرگ در عرصه دین داری، اخلاق عملی، سیره رفتاری و شئونات اسلامی مانند نیکوکاری است.

 

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: این امام(ع) همانند پدر بزرگوارشان با وجود همه دشمنی ها تنها به فکر حفظ دین، سلامت اسلام و تداوم آن بودند. برای تحقق این امر از خواسته به حق خود گذشتند تا مباد جامعه دچار از هم گسستگی شود.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه ابراز داشت: امام حسن(ع) در زمانی صلح را پذیرفتند که می دانستند معاویه اهل دروغ و ریاکاری است. اما برای حفظ دین، معاهده صلح را پذیرفتند تا چهره پلید معاویه را به همگان نشان دهند و دقیقا بعد از شهادت امام حسن(ع)، نقاب از چهره زشت معاویه کنار رفت.

 

وی عنوان کرد: اما کسی از یاران دلیل حقیقی امام را درک نکرد و نفهمید، همین مسئله باعث جدایی مردم از ولی خدا شد و کار به جایی رسید، علیه امام حسن(ع) توطئه و در خیمه به ایشان حمله کردند و تا مرز شهادت هم پیش رفتند.

 

حجت الاسلام والمسلمین رجبی گفت: بی بصیرتی یاران و تبلیغات سوء دشمن اجازه نداد، مردم در کنار حضرت باقی بمانند و هر کدام گرفتار توطئه حزب بنی امیه شدند و موقعی فهمیدند که تصمیم آنها اشتباه است که دیگر با شهادت امام(ع) کار از کار گذشته بود.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه افزود: نکته قابل توجه در زندگی امام حسن(ع) این است که مردم نسبت به این امام گرفتار توطئه و تبلیغات سوء دشمن شدند و به جای اینکه  به حضرت اعتماد کنند به دشمن اعتمادکردند و طولی نکشید که امام(ع) با شهادت خود ثابت کردند، نمی توان هرگز به دشمن اعتماد کرد. در حقیقت خون و شهادت امام(ع) چهره واقعی دشمن را آشکار کرد.

 

حوزه

255

 

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top