خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ الاثنين ١ جمادى الثانية ١٤٤١ Monday, January 27, 2020
کد خبر: 900898
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ - ۱۶:۰۴
در اروپا؛
افزایش هشدار دهنده نسبت به مصرف کوکائین+عکس
مرکز اروپایی نظارت بر مواد مخدر و اعتیاد با انتشار گزارشی از میزان مصرف و انواع مواد مخدر در اروپا زنگ خطر را در محافل سیاست گذاری اتحادیه اروپا به صدا درآورد.
کوکائین افزایش هشدار دهنده نسبت به مصرف کوکائین+عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، مرکز اروپایی نظارت بر مواد مخدر و اعتیاد (EMCDDA) روز ۷ ژوئن/ هفده خرداد با انتشار گزارشی از میزان مصرف و انواع مواد مخدر در اروپا زنگ خطر را در محافل سیاست گذاری اتحادیه اروپا به صدا درآورده است.

 

طبق این گزارش ۲ میلیون و سیصد هزار شهروند اروپایی کوکائین مصرف می کنند. این مرکز در سال ۲۰۱۷ توانسته است ۵۱ نوع ماده جدید روانگردان را از مجموع ۶۷۰ داروی تحت مطالعه شناسایی کند.

 

مرکز اروپایی نظارت بر مواد مخدر و اعتیاد می گوید «خلوص»، «دسترسی آسان» و تولید کوکائین در اروپا در حال افزایش است و این بسیار نگران کننده است.

 

دیمیتریس آورامپولوس کمیسر مهاجرت و امورداخلی اتحادیه اروپا درباره این گزارش می گوید: «بازار مواد مخدر بسیار پویا و منعطف است و همین انعطاف آن را خطرناک تر می کند.»


 

 

مقدار کوکائین کشف شده در اتحادیه اروپا در سال گذشته و میزان خلوصیت

 

 

در حالی که ماری جوانا و حشیش با ۱۷.۲ میلیون مصرف کننده بین ۱۵ تا ۳۴ ساله در اروپا، مقام اول بیشترین میزان مصرف کننده را به خود اختصاص داده است، این مرکز هشدار می دهد که میزان مصرف کوکائین به شدت رو به افزایش است.

 

در میان این ۱۷،۲ میلیون مصرف کننده ماده مخدر، ۵.۱ درصد کوکائین را در طول زندگی خود امتحان کرده اند. دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر گفته‌اند که این ماده مخدر را در سال گذشته مصرف کرده‌اند.

 

طبق این گزارش، با اینکه قیمت کوکائین از ۶۰ تا ۷۰ یورو برای یک گرم تغییری نکرده است، خلوص این ماده مخدر تا ۶۰ درصد افزایش داشته که بیشترین میزان خلوص در ده سال گذشته است.

 

الکسی گوسدیل، مدیر مرکز اروپایی نظارت بر مواد مخدر و اعتیاد معتقد است که افزایش مصرف کوکائین در اروپا نتیجه افزایش تولید این ماده مخدر در آمریکای جنوبی است: «ما باید در مورد پیامدهای افزایش مصرف کوکائین گوش به زنگ باشیم زیرا شاهد تحولات نگران کننده‌ای هستیم. تعداد افراد پذیرفته شده برای اولین بار در مراکز درمانی برای ترک مصرف کوکائین رو به افزایش است. این تحولات اهمیت اقدامات پیشگیری کننده و مداخلات درمانی برای ترک اعتیاد به کوکائین را بیش از پیش نشان می دهد.»

 

 

میزان مصرف کنندگان مواد مخدر که برای اولین بار وارد مراکز ترک اعتیاد می شوند

 

 

از میان ۱۷ میلیون مصرف کننده مواد مخدر در اروپا، بیشتر میزان مصرف کننده کوکائین در کشورهای اروپایی در سال گذشته به ترتیب بریتانیا با ۴، هلند با ۳.۷، اسپانیا با ۳ و ایرلند با ۲.۹ درصد است.

 

طبق این گزارش ۹۲ میلیون نفر از شهروندان اتحادیه اروپا بین سنین ۱۵ تا ۶۴ ساله، حداقل یک بار در زندگی‌شان ماده مخدر را امتحان کرده اند. در سال ۲۰۱۶ در اتحادیه اروپا ۷ هزار و ۹۲۹ مرگ ناشی از مصرف بیش از حد ماده مخدر گزارش شده است که بریتانیا با ۳۴ و آلمان با ۱۵ درصد بیشترین تعداد مرگ ها را به خود اختصاص داده اند.

 


 


میزان مصرف و انواع مواد مخدر در اتحادیه اروپا

 

در آمریکا هم مرگ در اثر مصرف موادمخدر در بالای فهرست علل درگذشت شهروندان این کشور قرار دارد.

 

115

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top