خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ الاثنين ٢٠ ربيع الأوّل ١٤٤١ Monday, November 18, 2019
کد خبر: 901586
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۱۹:۱۳
کمک انگلیس و آمریکا به اسرائیل برای کمرنگ کردن دستاورد اطلاعاتی ایران
در حالی که اعلام خبر بازداشت وزیر اسرائیلی به اتهام جاسوسی برای ایران، شکستی بزرگ برای رژیم صهیونیستی بود، رسانه های غربی تلاش کردند تا این شکست را کمرنگ کنند.
گونن سگو کمک انگلیس و آمریکا به اسرائیل برای کمرنگ کردن دستاورد اطلاعاتی ایران
به این مطلب امتیاز دهید
33.3% 66.7% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مدتی است خبر بازداشت وزیر پیشین انرژی رژیم صهیونیستی به اتهام جاسوسی برای ایران، به خبر اصلی رسانه ها و فضای مجازی تبدیل شده است.

 

در پی این شکست اطلاعاتی، رسانه های صهیونیستی و غربی تلاش می کنند با ارائه تحلیل های عجیب و انتشار برخی اخبار جعلی، به نوعی این شکست را کمرنگ کنند.

 

درهمین راستا، رادیو اسرائیل در مطلبی نوشت: «برخی تحلیلگران، این واقعیت را که رژیم ایران توانست چنین فردی را به استخدام اطلاعاتی خود درآورد، یک دستاورد بزرگ برای نهادهای اطلاعاتی حکومت ایران می دانند. ولی در عین حال، این واقعیت که سرویس اطلاعات ضد جاسوسی اسرائیل بالاخره او را شناسایی کرد و موجب انتقال وی به اسرائیل، و یازداشت او گردید، یک دستاورد متقابل می دانند. این احتمال مطرح است که سرویس امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) در انتظار فرصتی بوده که بتواند این فرد را از نیجریه به اسرائیل بازگرداند و او را مورد محاکمه قرار داد.»

 

 

این رسانه در ادامه مدعی شد: «گونن سگو ادعا می کند که همه اطلاعاتی که به حکومت ایران داده جعلی بوده و پولی دریافت نکرده و تنها هدف او، به اشتباه انداختن مقامات حکومت ایران، و خدمت به امور اطلاعاتی اسرائیل بوده است. سگو ادعا می کند که قصد داشته همه اطلاعات را درباره حکومت ایران جمع آوری کرده و به مقامات امنیتی اسرائیل انتقال دهد. ولی او در همه شش سال گذشته، هرگز این کار را نکرد.»

 

ادعایی که در صورت صحت آن، افتضاح بزرگی برای دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است که یک مقام سابق رژیم خود را به اتهامی واهی بازداشت کرده اند!

 

جالب اینجاست که رادیو فردا، رسانه سازمان سیا و بی بی سی فارسی، رسانه دولتی انگلیس نیز تلاش کردند تا این شکست اطلاعاتی اسرائیل را به نوعی ماستمالی کنند.

 

عکس/ رادیو فردا

 

رادیو فردا در مطلبی مفصل و به بهانه انتشار جزئیاتی تازه از جاسوسی وزیر پیشین اسرائیلی، مطالب سایت رادیو اسرائیل را بازنشر داد.

 

بی بی سی فارسی هم با انتشار مطلبی از یک اسرائیلی، تلاش کرد به بهانه بررسی واکنش کاربران فضای مجازی به شکست صهیونیست ها و تحلیلی طنزگونه از آن، بی نوعی افکار عمومی را از اصل ماجرا دور کند.

 

عکس/ بی بی سی

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top