خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ الأحد ١٧ ربيع الثاني ١٤٤١ Sunday, December 15, 2019
کد خبر: 902951
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۱۱ - ۲۱:۲۰
وهابیت از منظر اهل تسنن
پدر محمد بن عبدالوهاب در مورد پسرش محمد خشمگین بود، پسرش را گمراه می دانست؛ و همچنین "شیخ سلیمان بن عبدالوهاب" برادر محمد بن عبدالوهاب کتابی را در رد گمراهی های وی نوشته و او را فردی منحرف معرفی کرده است.
وهابیت وهابیت از منظر اهل تسنن
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، نزدیک به سه قرن است که در دنیای اسلام جریانی به راه افتاده است که هدفی جز بدنام کردن اسلام و مسلمین ندارد؛ وهابیت سال های سال است که جز کشت و کشتار و خون ریزی در جهان اسلام ثمره دیگری نداشته است،در ادامه به بررسی نظر برخی از علمای مذاهب چهارگانه اهل تسنن در رابطه با این فرقه انحرافی می پردازیم:

 

نظر مذهب حنفی:

مجتهد حنفی، فقیه ابن عابدین در حاشیه کتاب «رد المحتار علی الدر المختار شرح تنویرالابصار فی مذهب الامام ابی حنیفه النعمان » وهابیت را به عنوان خوارج این زمان معرفی کرده است.

 

 نظر مذهب مالکی:

عالم اهل سنت "احمد الصاوی المالکی" در حاشیه کتاب شرح الجلالین، در تفسیر سوره فاطر وهابیت را به عنوان حزب شیطان معرفی کرده است.

 

 نظر مذهب شافعی:

مفتی و عالم مکه مکرمه، "شیخ احمدبن زینی دحلان متوفی سال 1304 در کتاب «خلاصة الکلام فی بیان امراء البلد الحرام» در مورد وهابیت گفت: فتنه وهابیت در این زمان از بزرگترین فتنه ها حساب می شود، و همچنین یادآوری می کند که علماء حرمین شریفین، بخاطر داشتن عقاید فاسد و باطل حکم به کفر وهابیت کرده اند.

 

 نظر مذهب حنبلی:

مفتی حنابله در مکه مکرمه، "احمد بن حمید النجدی" متوفی سال 1295 در کتاب «السحب الوابله علی ضرائح الوابله» متذکر می شود که پدر محمد بن عبدالوهاب در مورد پسرش محمد خشمگین بود، پسرش را گمراه می دانست و می گفت او مخالفینش را تکفیر می کند و حکم به قتل آنان می دهد.

و همچنین "شیخ سلیمان بن عبدالوهاب" برادر محمد بن عبدالوهاب کتابی را در رد گمراهی های وی نوشته و او را فردی منحرف معرفی کرده است.

 

212

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top