|
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ٣ شوّال ١٤٤١ Tuesday, May 26, 2020
کد خبر: 904629
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۳:۴۲
ادعای صهیونیست ها درباره سرقت اسناد هسته‌ای ایران
مقام‌های اسرائیلی مدعی شده‌اند در یک عملیات شش ساعت و نیمه موفق به رسوخ در یک انبار بایگانی اطلاعات حساس در ایران شده و اسنادی درباره برنامه ساخت سلاح هسته‌ای توسط کشورمان را خارج کرده‌اند.
نتانیاهو ادعای صهیونیست ها درباره سرقت اسناد هسته‌ای ایران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، یک مقام اطلاعاتی رژیم صهیونیستی مدعی شد که در ماه ژانویه ماموران وابسته به این رژیم به طور مخفیانه اسنادی را که حاوی جزییات برنامه هسته‌ای ایران بوده طی عملیاتی ۶ و نیم ساعته در تهران کشف و خارج کردند و به این ترتیب بخش عمده‌ای از داده‌ها شامل برنامه طراحی کلاهک هسته‌ای توسط ایران در این اسناد خارج شده است.

این مقام رژیم صهیونیستی مدعی شد: «تیم اسرائیلی به طور محرمانه به بایگانی اسناد دست پیدا کرده و در یک زمان بسیار محدود در مدت زمانی که می‌دانستند ساختمان تحت کنترل شدید نیست، این اسناد را خارج کردند. ایران برای جلوگیری از جلب توجه‌ها به تاسیساتش، به طور تمام وقت از نگهبان استفاده نمی‌کند. اما این ساختمان به سیستم هشدار مجهز بوده که ماموران وابسته به رژیم صهیونیستی سیستم هشدار را از کار انداخته‌اند!»

نویسنده این گزارش مدعی شد: « عملیات اسرائیل برای اولین بار توسط نخست وزیر این رژیم در ماه آپریل و در یک کنفرانس خبری با حضور خبرنگاران افشا شد. او در این کنفرانس مدعی شد که اسناد دزدیده شده از ایران نشان‌گر اظهارات متناقض ایران درباره ادعای عدم تمایل به داشتن برنامه سلاح هسته‌ای است.»

مقامات اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در جلسه ارائه گزارش ادعاهایی را درباره جزییات عملیات در تهران مطرح کرده‌اند. آن‌ها درباره نحوه خروج اسناد از ایران، وجود برخی جزییات درباره برنامه طراحی کلاهک هسته‌ای در اسناد دزدیده شده که اسرائیل مدعی است از دستیاران خارجی گرفته‌اند، عملیات تاسیسات آزمایش محرمانه انفجار که بازرسان آژانس مدت‌هاست به دنبال آن هستند و تلاش مقامات ایرانی برای حفظ برنامه هسته‌ای بعد از گزارش بازرسان آژانس بین المللی هسته‌ای درباره توقف این برنامه توضیحاتی را مطرح کرده‌اند.
 

ایلنا

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top