|
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ الاثنين ١٥ ذو القعدة ١٤٤١ Monday, July 6, 2020
کد خبر: 904691
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۲۰:۱۸
برنامه مخفیانه مشترک آمریکا و اسرائیل علیه ایران
تعدادی از فرماندهان نظامی ایالات متحده و اسرائیل به طور مخفیانه در 29 ژوئن در واشنگتن برای آماده سازی یک برنامه مخفیانه با هم دیدار کردند.
امریکا و اسرائیل برنامه مخفیانه مشترک آمریکا و اسرائیل علیه ایران
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، پایگاه خبری اسرائیلی دبکا نوشت: تعدادی از فرماندهان نظامی ایالات متحده و اسرائیل به طور مخفیانه در 29 ژوئن در  واشنگتن برای آماده سازی یک برنامه مخفیانه با هم دیدار کردند.

 

سایت دبکا به نقل از منابع نظامی و اطلاعاتی افزود: این طرح سری با عنوان "پروژه ایران" بوده و آماده سازی این طرح همزمان با فشارهای کنونی آمریکا علیه ایران و امکان جنگ تمام عیار بین ایران و اسرائیل است.  این گزارش گفت که این طرح شامل  یک "مجموعه قوای مشترک جهت واکنش سریع" می باشد تا تصمیماتی در مورد حمله به تاسیسات هسته ای، موشک های بالستیک و دیگر سایت های جنگی و نظامی داخل و خارج ایران بگیرد.

 

این پایگاه اسرائیلی در ادامه خاطر نشان کرد: "ژنرال ناتسان آلون" فرمانده عملیات ارتش اسرائیل، بنا به درخواست ژنرال گادی ایزنکوت، رئیس ستاد مشترک ارتش اسراییل، که در جلسات با ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، شرکت داشت، به عنوان رئیس پروژه انتخاب شد.


سایت دبکا در پایان از تشکیل چهار گروه فرماندهی در "پروژه ایران" در این نشست خبر داد.

 

گروه اول فرماندهی هسته ای است که وظیفه دارد امور مربوط به فعالیتهای هسته ای را تحت نظر بگیرد و اما ماموریت گروه دوم مربوط به موشک های بالستیک ایران، از جمله سکوهای پرتاب، مراکز ساخت و زاغه های مهمات زیرزمینی و مراکز تحقیقاتی.

ماموریت گروه سوم عملیات های سری و آشکار نظامی علیه مراکز نظامی و اطلاعاتی ایران در خاورمیانه از جمله سوریه، لبنان و یمن است.

ماموریت گروه چهارم  اجرای تحریم های اقتصادی علیه ایران مي باشى كهىر اين راستا اسرائیل به ارائه اطلاعات مربوط به تلاش های تهران برای نقض این تحریم ها کمک خواهد کرد.

 

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top