خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ الأحد ٢٨ جمادى الثانية ١٤٤١ Sunday, February 23, 2020
کد خبر: 904921
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۶:۳۰
« شهر شیطان » ، جایی که تمام مردمش ناگهان سنگ شدند !
همه ما داستان های مختلفی در مورد شیطان و شهرهای شیطانی شنیده ایم. اما در کشور صربستان منطقه ای وجود دارد که به «شهر شیطان» شهرت دارد! با ما همراه باشید تا با هم سری به این منطقه عجیب و هولناک بزنیم.
 شهر  شیطان « شهر  شیطان » ، جایی  که  تمام  مردمش  ناگهان  سنگ  شدند !
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،   همه ما داستان های مختلفی در مورد شیطان و شهرهای شیطانی شنیده ایم. اما در کشور صربستان منطقه ای وجود دارد که به «شهر شیطان» شهرت دارد! در این منطقه ستون های سنگی عجیب و غریبی به ردیف کنار یکدیگر قرار گرفته اند که مردم محلی منشاء شکل گیری آن ها را به شیطان نسبت می دهند! وقتی به شهر شیطان می روید با ستون های سنگی عجیب و غریبی مواجه می شوید که به ردیف کنار هم قرار گرفته اند و تصویری ترسناک به وجود آورده اند. با ما همراه باشید تا با هم سری به این منطقه عجیب و هولناک بزنیم.

 

 

یکی از عجایب هفتگانه صربستان

شهر شیطان یکی از عجیب ترین پدیده های طبیعی در منطقه بالکان است. این منطقه در جنوب صربستان قرار دارد و یکی از عجایب هفتگانه کشور صربستان به شمار می رود. شهر شیطان که در زبان محلی Djavolja Varoš نامیده می شود مجموعه ای عجیب و ترسناک از ۲۰۰ ستون خاکی دوکی شکل است که در کنار هم قرار گرفته اند. ارتفاع این ستون ها با یکدیگر تفاوت دارد و بین ۲ متر تا ۱۵ متر متغیر است و عرض آن ها هم بین نیم تا ۳ متر است.

 

اکثر این ستون ها کلاهک های عجیبی روی سرشان دارند که باعث ایجاد داستان ها و شایعات فراوانی در مورد شکل گیری آن ها شده است. البته دانشمندان معتقدند که شکل عجیب این ستون ها حاصل پدیده های طبیعی است و دلیل دیگری ندارد. مشابه این ستون ها در سایر کشورها هم وجود دارد، با این حال به هیچ کدام از آن ها نام «شهر شیطان» را نداده اند!

 

 

شیاطین سنگی

ستون های عجیب و غریب شهر شیطان همیشه برای اهالی منطقه مرموز و اسرارآمیز بوده اند. به همین دلیل از گذشته های دور افسانه های زیادی در مورد منشاء شکل گیری این ستون ها وجود داشته که به مرور به تعداد این روایات اضافه شده است. البته همان طور که گفتیم این روایات به هیچ وجه پایه علمی ندارند و صرفا ساخته و پرداخته ذهن مردم محلی هستند. یکی از مشهورترین افسانه ها در مورد شکل گیری این ستون ها را در ادامه با هم می خوانیم:

 

در زمان های بسیار قدیم در این منطقه مردمانی بسیار مهربان و بخشنده زندگی می کردند. شیطان اصلا از مهربانی و اخلاق خوب این مردم خوشش نمی آمد و به دنبال راهی بود تا به آن ها آسیب بزند. شیطان مردم را تسخیر کرد تا اعمال خلاق قانونی انجام بدهند و کلیسایی شیطانی در همین منطقه ساخت تا محلی برای اعمال غیراخلاقی شان باشد. فرشته ها که شاهد این رفتارهای شیطان بودند نمی توانستند کاری از پیش ببرند. به همین دلیل از خدا درخواست کمک کردند. خدا به حرف آن ها گوش کرد و بادهای سرد و طوفان های شدید را بر این شهر نازل کرد. مردم گنهکار که در این منطقه جمع شده بودند بر اثر این طوفان های سرد همگی به سنگ تبدیل شدند و به این ترتیب شهر شیطان به وجود آمد!

 

افسانه دیگر در مورد این شهر اینطور می گوید که این ستون های سنگی در واقع شیاطین هستند نه انسان! طبق باورهای محلی شیاطینی در این منطقه زندگی می کردند و باعث آزار و اذیت مردم شده بودند. مردم که از دست این شیاطین به تنگ آمده بودند از خدا خواستند به آن ها کمک کند. همه مردم شهر در کلیسای سنت پتکا جمع شدند و کل شب را به دعا و نیایش پرداختند. صبح که شد تمام شیطان ها به ستون های سنگی تبدیل شده بودند!

 

کلیسای سنت پتکا

بقایای کلیسایی متعلق به قرن سیزدهم هم در نزدیکی شهر شیطان کشف شده است که چند سال پیش مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. امروزه مردم محلی برای دعا کردن به این محل می آیند و معتقدند که این محل می تواند بیماری را شفا بدهد. به همین دلیل روسری هایشان را به درخت نزدیک کلیسا گره می زنند. بعد از یک هفته روسری باید دفن شود تا تمام بیماری ها را با خود دفن کند و از بین ببرد.

 

چشمه های شیطان

داستان های شیطانی به ستون های سنگی ختم نمی شود و موضوعات عجیب تری هم در این منطقه وجود دارد. دو چشمه در نزدیکی ستون های شیطانی وجود دارند که غلظت مواد معدنی بسیار بالایی دارند به طوری که آب چشمه ها را به رنگ قرمز درآورده است! آبی که از چشمه های شیطان بیرون می زند بسیار اسیدی هستند (PH 1.5) و غلطت معدنی بسیار بالایی دارند (۱۵g/1Litre). برای این که تصور بهتری از غلطت مواد معدنی این آب داشته باشید باید بدانید که غلظت مواد معدنی در آب چشمه های شیطان ده هزار برابر آب آشامیدنی است!

 

 

چشمه دیگری در فاصله ۴۰۰ متری از نهر شیطان وجود دارد که رد ول (Red Well) شهرت دارد. آب این چشمه اسیدیته کمتری دارد و همچنین غلظت مواد معدنی آن کمتر است. با این حال باز هم از عجیب بودن این چشمه چیزی کم نمی کند. آهن در ترکیب با حجم زیاد آب اکسید می شود و رنگ آب را به قرمز درخشانی تبدیل می کند. آب این چشمه به دلیل هموار بودن زمین معمولا از مسیر اصلی خود سرریز می شود و در زمین های اطراف پخش می شود.

 

مردم محلی به دلیل رنگ سرخ آب و نزدیکی به ستون های شیطانی در مورد این آب نیز شایعات و افسانه های زیادی ساخته اند و نام چشمه ها را چشمه های شیطان نامیده اند. با این حال، این چشمه ها در دنیا منحصربفرد هستند و گفته می شود که به دلیل مواد معدنی می توانند اثرات درمانی بسیار بالایی داشته باشند. هرچند، دانشمندان به مردمی که به منطقه می روند هشدار می دهند که به هیچ وجه از آب چشمه ها ننوشند.

 

ای گشت

2025

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top