خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ السبت ٣ شعبان ١٤٤١ Saturday, March 28, 2020
کد خبر: 904941
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۷:۵۷
آوارگانی که تصور استقبال گرم داشتند
یک رسانه عرب زبان با اشاره به ممانعت نظامیان رژیم صهیونیستی از ورود آوارگان سوری به فلسطین اشغالی به سرنوشت حقارت بار کسانی که قبلا راه تل آویو را در پیشر گرفتند، پرداخت.
آوارگان آوارگانی که تصور استقبال گرم داشتند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، روزنامه رای الیوم در مطلبی با اشاره به ممانعت نظامیان رژیم صهیونیستی از ورود آوارگان سوری که با پرچم سفید قصد ورود به سرزمین های اشغالی را داشته اند و متفرق کردن آنها از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی آورده است: ممانعت از ورود این آوارگان دروغ بودن همدردی اسرائیل با آوارگان سوری در طی هفت سال گذشته را ثابت می کند.

این رسانه می نویسد: نمی دانیم که چرا این آوارگان مسیر فلسطین اشغالی را در پیش گرفتند این قابل قبول نیست به ویژه که هزاران نفر از ساکنان درعا و قنیطره به سرزمین مادری خود بازگشتند و کسانی که سلاح بر زمین گذاشتند و توبه کردند به آغوش سوریه بازگشته اند.

رای الیوم نوشت: شاید آوارگانی که راه فلسطین اشغالی را در پیش گرفتند فکر می کردند که مقامات اسرائیلی استقبال گرمی مشابه سه هزار زخمی شدن در بیمارستانهای خود از آنها می کنند در حالی که این زخمی شدگان قربانی تبلیغات با هدف ایجاد فتنه بودند و اینکه تصویری مزورانه از رژیم صهیونیستی به دنیا و افکار عمومی غرب داده شود که تل آویو رویکرد انسانی و تسامح دارد زیرا رژیمی که از فسفر سفید برای سوزاندن کودکان و زنان در غزه استفاده می کند و تک تیراندازان آن فلسطینی هایی که دست به تظاهرات مسالمت آمیز می زنند را می کشند و مقر سازمان ملل در قانا را بمباران می کند؛ هرگز به آوارگان سوری عرب و مسلمانان مهربانی نمی کند و با آنها همدردی نمی کند.

این رسانه با اشاره به سرنوشت غم بار افراد و مزدورانی که راه فلسطین اشغالی را در پیش گرفته اند و تحقیر شده اند، آورده است: اسرائیل رژیمی نژادپرست است که یک آواره سوری را هم نمی پذیرد زیرا میلیونها فلسطینی را آواره کرده است و تلاش زیادی برای اخراج آفریقایی ها که پناهنده شده اند به کار می گیرد و این به سبب رنگ پوست آفریقایی ها و یهودی نبودن آنهاست.

رای الیوم در پایان نوشت: شهروندان سوری که ماهیت تبلیغات گمراه کننده را درک کرده اند نیازی به پرچم سفید برای مناطق تحت کنترل ارتش سوریه ندارند بلکه فقط پرچم سوریه را در دست بگیرند تا صفحه جدیدی از همزیستی شروع شود.
 

مهر

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top