خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ الاثنين ١ جمادى الثانية ١٤٤١ Monday, January 27, 2020
کد خبر: 905133
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۱۴:۰۷
نماینده مجلس؛
«بیراهه» صدا و سیما اشک مرا درآورد
یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درباره مستند بیراه صدا و سما گفت: پخش این مستند کار خطایی بود که گریه من و حتی دیگران را در آورد.
مجلس «بیراهه» صدا و سیما اشک مرا درآورد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، عبدالرضا هاشم‌زایی درباره اینکه چه نهادی باید مدیریت افکار عمومی جامعه را در دست داشته باشد؟ اظهار داشت: اگر صداوسیما، رسانه ملی بود، می‌توانست مهمترین نقش را در مدیریت افکار عمومی جامعه ایفا کند. اعتماد عمومی مردم در موقعیتی که امروز کشور در آن قرار دارد بسیار مهم است. اگر به این اعتماد خدشه وارد شود که در این مدت نیز این اتفاق افتاده است مردم دیگر آمارهای مسئولین را که در حوزه‌های مختلف نظیر اقتصاد مطرح می‌کنند باور نخواهند کرد.

وی در ادامه گفت: زمانی که افکار عمومی، دولتمردان را باور نداشته باشند یعنی هیچ چیز بر روی روال خود نیست. به عنوان مثال رییس بانک مرکزی اعلام می‌کند تا دو هفته آینده وضعیت بازار ارز تثبیت می‌شود ولی می‌بینیم که این اتفاق بعد از دو هفته نمی‌افتد.

هاشم‌زایی با بیان اینکه «از نظر من رسانه‌ها و روزنامه‌هایی که به شکلی به دولت وابسته هستند باید طوری عمل کنند که اعتماد افکار عمومی جامعه را جلب و آن را مدیریت کنند» تصریح کرد: امروز متاسفانه رسانه‌های خارجی مدیریت افکار عمومی جامعه را در دست گرفته‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: مسئولین نمی‌توانند در مدیریت افکار عمومی نقش بسزایی داشته باشند، این رسانه‌ها هستند که می‌توانند افکار عمومی را مدیریت کنند و رسانه‌ها باید اعتماد از دست رفته خود را کسب کنند.

وی تصریح کرد: مردم امروز صداوسیما را یک رسانه ملی نمی‌دانند، بلکه آن را سخنگوی یک جناح تندروی کشور می‌دانند بنابراین چگونه می‌توان افکار عمومی جامعه را مدیریت کرد. اگر همه در راستای منافع ملی حرکت کنند می‌توان اعتماد مردم را مجددا جلب کرد.

به گزارش ایسنا، هاشم‌زایی با اشاره به پخش مستند اخیر از صداوسیما بیان کرد: پخش این مستند از صداوسیما حتی صدای اعتراض اصولگراها و خیلی از طرفداران رسانه ملی را در آورد. رسانه ملی هیات نظارت دارد که باید بر روی کار آن نظارت داشته باشد، این هیات متشکل از نمایندگان مجلس، دولت و قوه قضاییه است اما آنچه که ما در این سال‌ها مشاهده کردیم این است که صداوسیما به تذکر این هیات توجهی نمی‌کند و بر نظر خود حرکت می‌کند. این هیات نظارت باید مطابق قانون فعال‌تر شود و صداوسیما را به ملی‌ بودن برگرداند.


وی در پایان گفت: پخش این مستند کار خطایی بود که گریه من و حتی دیگران را در آورد.
 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top