|
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٧ ذو القعدة ١٤٤١ Wednesday, July 8, 2020
کد خبر: 905285
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۳۰ - ۱۹:۱۸
روایت بی بی سی از ظلم ایرانی ها به صدام در 8 سال جنگ!!!
شبکه بی بی سی فارسی در مستندی با ادعایی بررسی بی طرفانه 8 سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، با وقاحت تمام، جنایات و ظلم هایی که علیه مردم ایران از سوی حزب بعث و حامیان غربی آنها صورت گرفته بود را نادیده گرفت.
بی بی سی روایت بی بی سی از ظلم ایرانی ها به صدام در 8 سال جنگ!!!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، شبکه بی بی سی فارسی در مستندی با ادعایی بررسی بی طرفانه 8 سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، تمام تلاش خود را کرد تا ایران و سیاست های اشتباه مسئولان را علت تداوم جنگ معرفی کند و با وقاحت تمام، جنایات و ظلم هایی که علیه مردم ایران از سوی حزب بعث و حامیان غربی آنها صورت گرفته بود را نادیده گرفت.

 

در این مستند هیچ اشاره ای به کمک های بی شائبه غربی ها به حزب بعث و سلاح های شیمیایی و کشتار جمعی که از سوی مدعیان حقوق بشر به صدام تقدیم شده بود، نشده است و تا با یادآوری قطعنامه شرم آور شورای امنیت سازمان ملل در سال 61 ادعا می کند ایرانی ها با رد این قطعنامه، جنگ را تداوم داده در حالی که صدام به دنبال صلح بوده است!

 

قطعنامه ای که همزمان با موفقیت های ایران صادر شده و در حالی که هنوز بخش هایی از خاک ایران در اشغال بعثی ها بود، تنها خواهان آتش بس شده و هیچ اشاره ای به حقوق ایران و بحث غرامت نکرده بود.

 

رسانه دولتی انگلیس با تکرار شعارهای دوران جنگ که برای تقویت روحیه مقاومت ایرانی ها سر داده می‌شد، آنها را دلیلی بر جنگ طلبی ایران جلوه می دهد؛ گویا در جنگ های دیگر، مسئولان به جای تقویت روحیه مردم، به آنها یاس و ناامیدی القا کرده و مرتبا از پایان دادن به جنگ و تسلیم شدن سخن می گویند!

 

دستگاه تبلیغاتی انگلیس با اشاره به هزینه های جنگ، آن را دلیل دیگری برای لزوم پایان دادن به جنگ از سوی ایران می داند؛ در حالی که اولا اگر هزینه دلیلی منطقی برای پایان دادن به جنگ بود که باید در همان روز اول، مسئولان ایرانی کشور را تقدیم بعثی ها می کردند تا هزینه ای ایجاد نشود!

 

علاوه بر این، نقش صدام در تداوم جنگ کاملا نادیده گرفته شده و از او چهره ای صلح طلب نمایش داده شده است!

 

گرچه سیاست های مسئولان در 8 سال دفاع مقدس بی عیب و نقص نبوده و حتما جای انتقاد دارد اما به نظر نمی رسد رسانه ای که بودجه اش از سوی انگلیس، یکی از حامیان اصلی صدام در جنگ 8 ساله تامین می کند، منتقد عادل و بی طرفی نیست به خصوص که هیچ اشاره ای هم به نقش این کشور در این جنگ تحمیلی به ایران نکرده است.

 

در هر حال فیلم به اصطلاح مستند و بی طرف بی بی سی آنقدر ناشیانه ساخته شده است که حتی صدای کارشناسان شبکه های فارسی زبان وابسته به غرب را هم درآورد.

 

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top