|
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٠ شوّال ١٤٤١ Tuesday, June 2, 2020
کد خبر: 905322
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۱۳:۰۰
پوشش جالب زنان « تاپاداس لیمناس » در پرو آمریکای جنوبی
پس از سقوط گرانادا «غرناطة» و در زمان برپایی دادگاه های تفتیش عقاید در اسپانیا، مسلمانان و یهودیان به مکان هایی امن تر از اسپانیا گریختند و به طور عمده از اسپانیا به آمریکای جنوبی مهاجرت کردند. یکی از مقاصد مورد علاقه ی آنان پرو بود.
پوشش  جالب  زنان پوشش  جالب  زنان  « تاپاداس  لیمناس »  در  پرو  آمریکای  جنوبی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،   زنان مسلمان در پرو آمریکای جنوبی یکی از دلایل اثبات وجود اسلام در مناطقی به غیر از خاورمیانه در قرن های پیش به شمار می روند. زنان مسلمان در آمریکای جنوبی را تاپاداس لیمِناس The Tapadas Limeñas می نامند.پس از کشف قاره جدید از سال ۱۴۹۲ میلادی، بسیاری برای شروع زندگی جدید مهاجرت کردند، برخی از آنها داوطلبانه و برخی دیگر مجبور به مهاجرت به سوی دنیای نو بودند و گاهی انگیزه های مهاجرت آمیخته ای از آن‌دو بود.

 

پس از سقوط گرانادا «غرناطة» و در زمان برپایی دادگاه های تفتیش عقاید در اسپانیا، مسلمانان و یهودیان به مکان هایی امن تر از اسپانیا گریختند و به طور عمده به آمریکای جنوبی مهاجرت کردند. یکی از مقاصد مورد علاقه ی آنان پرو بود.مهاجران تأثیر زیادی روی لباس، معماری، غذا، سیستم اجتماعی و سیاسی پرو گذاشتند. آنان پس از مهاجرت هم مجبور شدند تا به دلیل اجبار برای نصرانی شدن، دین خود را پنهان نگه دارند و حتی تظاهر به مسیحی بودن کنند؛ بنابراین اسلام در پرو تا زمان مهاجرت پناهندگان فلسطینی و لبنانی در دهه ی چهل قرن پیش نمود عینی نداشت.

 

 

در عین حال زنان لیما یاThe Tapadas Limeñas هویت دینی خود را در چنین شرایطی حفظ کردند، آنها با حجاب و با پوشاندن همه ی بدن جز یک چشم از خانه خارج می شدند. آنان خود را با این پوشش از سایرین متمایز می کردند و اغلب از طبقات اجتماعی بالا بودند، به سرعت این پوشش بین زنان مسیحی هم شایع و حجاب در پرو به نمادی از آزادی و طبقه اجتماعی بالا تبدیل شد، زیرا محدودیت های زنان را برای رفتن به مناطق مختلف کاهش می داد.

 

 

اما طولی نکشید که کلیسا این پوشش را ممنوع کرد، با این وجود تا اواسط قرن نوزدهم نشانه هایی از آن قابل ملاحظه است. زنان بر این باور بودند که پوشیدن این لباس فقط جنبه اخلاقی ندارد بلکه به آنها آزادی بیشتری می دهد. به آن ها  The Tapadas Limeñas گفته می شود.

 

 

سرپوش

2025

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top