خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ الاثنين ١ جمادى الثانية ١٤٤١ Monday, January 27, 2020
کد خبر: 905438
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۲۱:۲۹
زندگی هولناک کودکان مهاجر در بازداشتگاه پناهجویان
به تازگی تحقیقاتی درخصوص آزار و اذیت کودکان مهاجر در یکی از بازداشتگاه‌های پناهجویان در شیکاگوی آمریکا آغاز شده است.
کودک زندگی هولناک کودکان مهاجر در بازداشتگاه پناهجویان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، به تازگی تحقیقاتی درخصوص آزار و اذیت کودکان مهاجر در یکی از بازداشتگاه‌های پناهجویان در شیکاگوی آمریکا آغاز شده است.

مسئول این بازداشتگاه در گفتگو با واشنگتن پست اعلام کرد وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا و همچنین وزارت خدمات کودکان و خانواده ها در ایلینوی هر کدام تحقیقات مجزایی را در این خصوص آغاز کرده اند.

به نوشته واشنگتن پست، یک مهاجر گواتمالایی روز دوشنبه هفته گذشته شکایت نامه‌ای را در میامی تنظیم کرد که در آن نوشته بود یک کودک 11 ساله در این بازداشتگاه از سوی یک پسر بزرگتر مورد آزار و اذیت قرار گرفته و زخمی شده است.

گزارش افراد آگاه حاکی از آن است که تعدادی از کودکان این بازداشتگاه مجبور بوده اند دستشویی ها را با دستان خود تمیز کنند. برخی از آنها هم پس از شکستن دست یا پایشان، تحت مراقبت پزشکی قرار نگرفته‌اند.

دو پسربچه برزیلی هم در گفتگو با واشنگتن پست اعلام کردند که به چشم خود دیده اند یکی از کارکنان این بازداشتگاه به یک کودک مهاجر 5 ساله به صورت مکرر ماده‌ای را تزریق می کند که او را بخواباند.

سناتور دیک دربین روز سه شنبه با اعلام ناراحتی از وقوع اینگونه اتفاقات در داخل بازداشتگاه کودکان مهاجر در نامه‌ای خواستار پیگیری شکایت های مربوط به آن شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در چند ماه اخیر بیش از 2500 کودک مهاجر در نتیجه سیاست های ضدمهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا موسوم به «تحمل صفر» از خانواده هایشان در مرزهای آمریکا جدا شده اند. به دنبال برگزاری اعتراضات گسترده و انتقاد مقامات مختلف از این سیاست دونالد ترامپ، وی پیشتر دستور توقف این سیاست متضرر را صادر کرد و گفت از این پس خانواده های مهاجر و کودکانشان در یک مکان نگهداری می شوند. این درحالی است که وضعیت تعداد زیادی از کودکانی که پیشتر در نتیجه این سیاست ترامپ از خانواده هایشان جدا شده اند، هنوز مشخص نشده است.
 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top