خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ الأحد ١٧ ربيع الثاني ١٤٤١ Sunday, December 15, 2019
کد خبر: 906872
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۱۳ - ۰۷:۲۷
نقشه دشمن برای خارج کردن طلا از ایران
افزایش قیمت ارز طی هفته‌های اخیر مشکلات زیادی را برای مردم در بخش‌های مختلف اقتصادی به وجود آورد، مشکلاتی که با عدم پاسخگویی مدیران دولتی تشدید شد و مردم این روز‌ها با افزایش قیمت کالا‌های مختلف در بازار مواجه هستند.
طلا نقشه دشمن برای خارج کردن طلا از ایران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور با اشاره به مشکلات کشور اظهار کرد: ریشه عمده این مشکلات اقتصادی است، در طول چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تحریم مواجه بودیم، نسخه درمان برای مشکلات اقتصادی براساس بیان مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی است و اگر به این مساله توجه می‌شد، مشکلات کشور کمتر بود.

وی ادامه داد: هنوز اتفاق خاصی در زمینه صادرات نفت کشور و ورود ارز به ایران نیفتاده و بیشتر اتفاقات در بازار ارز به دلیل بحث‌های روانی است، مدیران کشور باید تدبیری برای این مساله می‌اندیشیدند. نقد‌های زیادی به عملکرد آن‌ها در این زمینه وجود دارد.

نقشه دشمن برای خارج کردن طلا از ایران

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: دشمن به دنبال بستن راه ورود ارز و طلا به کشور است، در چنین شرایطی باید در این زمینه تدبیر می‌شد تا مصرف ارز و طلا در کشور مدیریت شود، اما برعکس این اتفاق افتاد.

ذوالنور حجم نقدینگی در کشور را سنگین دانست و تصریح کرد: این نقدینگی به سمت هر بازاری برود، آن بازار را با مشکل مواجه می‌کند، همچنین بستن صرافی‌ها توسط دولت یک سیاست غلط است.

وی ادامه داد: دشمن به دنبال جمع آوری ارز و طلا از کشور و خارج کردن آن از ایران است، اخیرا یک شبکه شناسایی شد که ۳.۵ میلیون سکه بهار آزادی را از کشور به اقلیم کردستان عراق انتقال داده بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: نباید ارز مسافرتی برای سفر به مناطقی تفریحی تخصیص داده شود تا افرادی به خوش‌گذرانی بپردازند.

ضعیف بودن کنترل دولت بر بازار

ذوالنور، کنترل دولت بر بازار را ضعیف دانست و تصریح کرد: ارز باید به کالا‌های اساسی و دارو اختصاص پیدا کند تا قیمت این کالا‌ها در بازار افزایش پیدا نکند.

وی ادامه داد: به عملکرد هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی طی ماه‌های اخیر در زمینه حل مشکلات اقتصادی نقد دارم و آماده مناظره با آن‌ها هستم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: تغییر وزرا در وضعیت کنونی تفاوتی ایجاد نمی‌کند.

توان دفاعی کشور پشتوانه توان اقتصادی است

ذوالنور با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور اظهار کرد: سوال نمایندگان از رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی وصول شده است و رئیس جمهور باید در عرض یک ماه در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کند.

وی ادامه داد: اگر توان دفاعی کشورمان ضعیف شود، همه چیز را از دست خواهیم داد، توان نظامی ایران دفاع محور است و کدام منطق می‌گوید در حالی که تهدید می‌شویم، توان نظامی خودمان را تقویت نکنیم؟ توان دفاعی ما عامل افتخار ما است و این توان، پشتوانه توان سیاسی و اقتصادی کشور است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی باید شیوه کار مجلس را تقویت کند، همچنین قوه قضائیه طی دو سال اخیر لایحه ویژه‌ای را برای حل مشکلات ارائه نداده است، اگر مشکل قانونی ندارد، پس چرا عملکرد قوه قضائیه این گونه است؟ یکی از دلایل طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌ها در دادگاه‌ها، قوانین دادرسی است.

علاقه آمریکا به مذاکره با ایران

ذوالنور با اشاره به علاقه آمریکا برای مذاکره با ایران اظهار کرد: این کشور به مذاکره با کشورمان علاقه دارد، اما اگر هدف شکستن ابهت کشورمان باشد نفعی برای ما ندارد، اگر آمریکای خوی استکباری خود را کنار بگذارد، جای راستی آزمایی و پیگیری را دارد، البته اساس رفتار آمریکا بر فریب کاری است.

وی ادامه داد: مشکل ما خوی استبدادی دولتمردان آمریکا است، آن‌ها به دنبال محدود کردن توان منطقه‌ای ایران و تضعیف قدرت موشکی کشورمان هستند.

فارس

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top