خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ الخميس ١٤ ربيع الثاني ١٤٤١ Thursday, December 12, 2019
کد خبر: 907000
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۱۴ - ۱۹:۰۵
راهکار عجیب لاریجانی برای حل مشکل کنکور
رئیس مجلس گفت: بنده یک بار هم گفتم اگر این سازمان سنجش را منحل کنید، مشکل حل خواهد شد. یعنی اوضاع درست می‌شود.
لاریجانی راهکار عجیب لاریجانی برای حل مشکل کنکور
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که هم اکنون در حال برگزاری است طی سخنانی اظهار داشت: در کمیسیون آموزش باید به بحث کنکور توجه و تأمل بیشتری داشته باشند.

وی افزود: در این حوزه متأسفانه کارآمدی را کاهش می‌دهیم. ما در این زمینه قانون هم گذاشته‌ایم و اگر شما نمایندگان بخواهید نظارت داشته باشید بر اساس این قانون می‌توانید این کار را انجام دهید، پس چرا این کار انجام نمی‌شود.

رئیس مجلس ادامه داد: باید این مسئله را هرچه سریعتر حل کرد و مشکلاتی که در پی کنکور وجود دارد مورد ارزیابی قرار دادم. بنده یک بار هم گفتم اگر این سازمان سنجش را منحل کنید، مشکل حل خواهد شد. یعنی اوضاع درست می‌شود.

لاریجانی همچنین تصریح کرد: من فکر می‌کنم سازمان سنجش اضطراراً این کار را انجام می‌دهد، اما چرا واقعاً ما این موضوع را حل نمی‌کنیم، قانون هم در این زمینه وجود دارد.

وی همچنین اضافه کرد: بنده خواهش می‌کنم در این کمیسیون روی این مسئله وقت بیشتری گذاشته شود و اگر در این دوره مشکل مربوط به کنکور حل شود کمک بلندمدت به کشور کردید.

رئیس مجلس بر همین اساس اضافه کرد: در مورد کمیسیون نکته‌ای گفته شد که آن را تقویت کنیم. هر پیشنهاد‌ی که در این زمینه داشته باشید آماده‌ام؛ چراکه واقعاً قوه عاقله مجلس می‌خواهد کار کند تماماً بر اساس تصمیمات کمیسیون است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: در آیین‌نامه فعلی هم اصل را بر نظر کمیسیون گذاشته‌اند. البته شما آن را تغییر دادید، ولی قبلاً بر این اساس بود.

وی ادامه داد:‌ما قبلاً هم گفتیم شما می‌توانید مشاورانی هم بگیرید البته اگر نیاز دارید، اما ترکیب شما از نظر افراد صاحب‌نظر ترکیب کاملی است، اما آنجا که نیاز است حتماً استفاده کنید.

رئیس مجلس همچنین خطاب به اعضای کمیسیون آموزش گفت: شما در کمیسیون آموزش می‌توانید از نیرو‌های با استعداد کمک بگیرید. مرکز پژوهش‌های مجلس هم از انجمن‌های علمی و دانشگاهی باید استفاده کند. بنده این را به دوستان در این مرکز گفته‌ام.
 

خبرگزاری دانشجو

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top