خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ الخميس ١٤ ربيع الثاني ١٤٤١ Thursday, December 12, 2019
کد خبر: 907087
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۱۵ - ۱۳:۰۹
غفوری به سرنوشت جپاروف دچار می‌شود؟
وریا غفوری توسط کمیته انضباطی احضار می‌شود؟ در پی این احضار محرومیتی در انتظار این بازیکن خواهد بود؟ اینها سوالاتی است که بعد از بازی استقلال و ذوب به ذهن مخاطب خطور می‌کند.
وریا غفوری غفوری به سرنوشت جپاروف دچار می‌شود؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، شاید تلخ‌ترین گلی که تاکنون در بازی لیگ برتر به ثمر رسیده، گل حبیب زاده به استقلال است. زننده گل حتی فرصت شادی کردن پیدا نکرد و شاید اگر به موقع به بیمارستان منتقل نمی‌شد،  عواقب بدی در انتظارش بود. اینطور که پزشکان می‌گویند فک حبیب زاده از سه جا شکست و تحت عمل جراحی قرار گرفت و به احتمال زیاد دو ماهی از میادین دور خواهد بود


این صحنه دلخراش که برای این بازیکن پیش آمده آنقدر همه را متاثر کرد که تماشاگران در جای خود میخکوب شدند و هیچ کس دلش نیامد برای این گل شادی کند، اما طرف دیگر ماجرا که مرتکب این خطا شده کسی نبود جز وریا غفوری که در بالا آوردن پای خود بی‌احتیاطی کرد و آن قدر با شدت به صورت حبیب زاده ضربه زد که فک او شکست. در جریان بازی اما وریا خیلی خوش شانس بود که توسط داور حتی کارت زرد نگرفت و این نکته می‌تواند جزو نقاط ضعف داور در این بازی محسوب شود.


اما ملاک ما ارزیابی داور بازی نیست و در اینجا مهم این است که آیا ارکان قضایی فدراسیون به ماجرای مصدومیت حبیب زاده ورود می‌کنند؟ وریا غفوری از بازی‌های بعدی محروم می‌شود؟ این سوالات مهم است که این روزها بی جواب مانده و به طور حتم مجریان کمیته انضباطی می‌توانند پاسخ این سوالات را بدهند.

 

در این خصوص اما حسین عبداللهی به عنوان دبیر کمیته انضباطی پاسخ سوالاتی که در ذهن مخاطبان فوتبال وجود دارد را می‌دهد. سوال نخست این است: «کمیته انضباطی وریا غفوری را احضار می‌کند؟» و اما پاسخ عبداللهی به این سوال این است: «اگر باشگاه ذوب به خاطر این مساله به کمیته انضباطی نامه‌ای بزند و خواستار احضار وریا شود ما حتما این بازیکن را احضار می‌کنیم.»

 

اما در موارد مشابه دیده شده که کمیته انضباطی بدون اعتراض باشگاهی خودش وارد عمل شده و بازیکن را بازخواست می‌کند. دبیر کمیته انضباطی در این خصوص اینطور توضیح می دهد: «من طبق آیین نامه باید پاسخ شما را بدهم.آیین نامه می‌گوید اگر تخلف دور از چشم داور و یا مقامات مسابقه باشد، کمیته انضباطی به ماجرا ورود می‌کند و بازیکن باید پاسخگو باشد اما همانطور که گفتم باید حرکت بازیکن مصداق بارز تخلف باشد.»

 

داور بازی به نظر می‌رسد متوجه شدت ضربه غفوری به حبیب زاده نشد به همین دلیل هم به او کارت نداد، کمیته انضباطی در چنین مواقعی خودش وارد عمل می‌شود؟ عبداللهی در پاسخ می‌گوید: «باید فیلم بازی را ببینم و بعد در ارتباط با آن صحبت کنیم.» احتمال محرومیت در این زمینه هست؟ دبیر کمیته انضباطی در این ارتباط می‌گوید: «اجازه دهید صحنه بازی را ببینیم. نمی‌توانیم از همین حالا تا مرحله محرومیت پیش برویم.»


ماجرای صحنه خطای وریا غفوری روی حبیب زاده و آسیبی که این بازیکن دید، بدون شک فوتبالی ها را به یاد خطای فصل گذشته جباروف در بازی استقلال و استقلال خوزستان می‌اندازد. همان صحنه‌ای که دور از چشم داور بازی بود و این بازیکن از بازی اخراج نشد،  اما به دلیل خطایی که انجام داده بود به کمیته انضباطی احضار شد و در نهایت این احضار به محرومیتش منجر شد. نکته اینجا بود که در ابتدا هیچ حساسیتی روی این خطا وجود نداشت،  اما وقتی گفته شد که جباروف این خطا را به صورت عمد انجام داده تا بتواند به کشورش باز گردد شدت حساسیت‌ها چند برابر شد و کمیته انضباطی هم تصمیم گرفت هافبک ازبکستانی استقلال را محروم کند. کمیته انضباطی فصل پیش به استناد بند 3 ماده 65 آیین نامه انضباطی با توجه به شدت خطا که امکان داشت بازیکن حریف را مصدوم کند، جباروف را محروم کرد، اما در مورد وریا غفوری شرایط فرق می‌کند نخست اینکه کار او عمدی نبود، اما خطایی که مرتکب شد منجر به آسیب دیدگی شدید حبیب زاده شد. می‌توان اینطور تصور کرد با توجه به جوی که علیه وریا غفوری راه افتاده و تایید اصفهانیان، رییس کمیته داوران به این نکته که باید وریا اخراج می‌شد، کمیته انضباطی این بازیکن را احضار کند و یا حتی یک جلسه محرومیت برای او در نظر بگیرد. وریا در بازی با ذوب دو گل به ثمر رساند که اگر از بازی اخراج می‌شد شاید سرنوشت بازی عوض می‌شد. گروه داوری بازی استقلال و ذوب چندان خوب عمل نکردند و در صحنه های حساس تصمیمات  آنها به موقع و درست نبود. در صحنه خطا هم دکتر حیدری بدون در نظر گرفتن شدت خطای وریا روی حبیب زاده اجازه به ادامه بازی داد که این نکته باعث شد او نمره خوبی  از این بازی حساس نگیرد. باید دید طی روزهای آتی در نهایت کمیته انضباطی بعد از تماشای فیلم بازی به ماجرای خطای وریا ورود می‌کند؟

 

روزنامه ایران ورزشی

451

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top