خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ الثلاثاء ٢٥ جمادى الأولى ١٤٤١ Tuesday, January 21, 2020
کد خبر: 907109
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۱۵ - ۱۵:۰۶
خبر خوش نظام وظیفه برای فوتبالیست‌های سرباز
سازمان نظام وظیفه عمومی تصمیمات جدیدی در مورد ورزشکاران مشمول اتخاذ کرد.
سرباز خبر خوش نظام وظیفه برای فوتبالیست‌های سرباز
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، بحث خدمت سربازی فوتبالیست‌ها و ورزشکاران رشته‌های مختلف در سال‌های اخیر همیشه مطرح بوده و حرف وحدیث‌های زیادی پیرامون آن وجود داشته است.

 

در همین راستا، سازمان نظام وظیفه عمومی تغییراتی در قوانین خود ایجاد کرده تا ورزشکاران رشته‌های مختلف خصوصاً فوتبال بتوانند دیرتر عازم خدمت شده و مدت بیشتری به فعالیت ورزشی در تیم خود بپردازند.

 

بر این اساس خدمت وظیفه ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانان ملی در 3 رشته فوتبال، والیبال و بسکتبال در سطح ملی حداکثر تا سن 30 سالگی و در سطح لیگ برتر حداکثر تا 28 سالگی به تعویق افتاد.

 

این طرح به صورت آزمایشی به اجرا در می‌آید و پس از ارزیابی نتایج آن و در صورت مثبت بودن این نتایج استمرار یافته و سایر رشته‌های ورزشی را نیز شامل می‌شود.

 

بر اساس این دستورالعمل اگر هر یک از این ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانان ملی تا پیش موعد در نظر گرفته شده از تیم ملی حذف شوند  و یا در باشگاه‌های لیگ برتر کشور حضور نداشته باشند 6 ماه فرصت خواهند داشت تا نسبت به اعزام به خدمت سربازی اقدام کنند.

 

در دستورالعمل تدوین شده ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانان ملی در این 3 رشته ورزشی می‌توانند در باشگاه‌های خارج از کشور تا مهلت در نظر گرفته شده نیز فعلایت داشته باشند.

 

ایلنا

451

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top