خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ الثلاثاء ٢ جمادى الثانية ١٤٤١ Tuesday, January 28, 2020
کد خبر: 907180
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۱۵ - ۲۱:۰۴
لجبازی با خدا
فراموش نکنیم که او خداست و ما بنده و نباید با نگاهی بچه گانه خدا را با «غول چراغ» اشتباه بگیریم و هرچه از او خواستیم انتظار برآورده شدن هم داشته باشیم.
لجبازی خدا لجبازی با خدا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، راضی نبودن به قضا و قدر الهی از ریشه های مهم بدحجابی است. نطفه آن اغلب در هنگام وقوع حوادث تلخ و نستعیذ بالله مقصّر دیدن خدا بسته می شود؛ یعنی از خدا چیزی خواسته و نشده. یا یکی از عزیزانش را از دست داده و همین موجب لجبازی او با خدا شده و خودش را در بدحجابی و… بروز داده است.

 

ولی  فراموش نکنیم که خداوند علاوه بر اینکه مهربان و مستجاب کننده دعاهاست اما در عین حال «حکیم» هم هست. خداوند در قرآن کریم فرمود: عَسی‏ أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئاً وَ هُوَ خَیْرٌ لَکُمْ وَ عَسی‏ أَنْ تُحِبُّوا شَیْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَکُمْ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ؛

 

بسا چیزی را خوش ندارید و آن برای شما بهتر است، و بسا چیزی را دوست دارید و آن برای شما بدتر است و خدا می داند و شما نمی دانید. (کریمه بقره/ شریفه ۲۱۶).

 

و باز فراموش نکنیم که او خداست و ما بنده و نباید با نگاهی بچه گانه خدا را با «غول چراغ» اشتباه بگیریم و هرچه از او خواستیم انتظار برآورده شدن هم داشته باشیم. و باید بدانیم که خداوند «جبّار» است یعنی خواسته های ما را به احسن وجه جبران خواهد کرد؛  (اول العلم معرفه الجبار و آخر العلم تفویض الأمر الیه؛ اول علم شناخت خداوند به جبران نواقص است و آخر علم سپردن امور زندگی به اوست).

 

اگر در طول روز گذری در خیابان ها و مراکز شهر داشته باشید حتما با مدهای عجیب وغریب زیادی مواجه شده اید . لباس ها و مدل موهایی که هیچ هماهنگی با جامعه ایرانی – اسلامی کشورمان ندارند.

 

مانتوهای بدون دکمه ،ساپورت های چسبان و مدل موهای عجیبی که معلوم نیست از کجا پایشان به جامعه ما باز شده و حالا مورد استفاده برخی از جوانان قرارگرفته است .رسوخ این گونه پوشش ها  به مرور زمان باعث ترویج نوعی بی حجابی در جامعه شد که در بین جامعه شناسان به بی حجابی یواشکی معروف شده است.

 

بی حجابی هایی که این روزها به یک مسئله عادی در خیابان های شهر تبدیل شده است و گر چه این گونه پوشش ها توسط اقلیتی محدود مورد استفاده قرار می گیرد اما قبح شکنی همین تعداد در جامعه اسلامی پیامدهای نا مطلوبی در آینده خواهد داشت.

 

کشور ما به عنوان کشوری با جامعه جوان و پویا همیشه  مورد هجوم کشور های غربی به منظور تسلط و سلطه سیاسی بوده است و برای رسیدن به هدفشان از مسیر های مختلفی وارد شده اند. این کشور ها وقتی دیدن از مسیر جنگ  رو در رو نمی توانند بر کشور ما مسلط شوند از راه فرهنگی که یکی از آنها حجاب است وارد شدند که به نظر می رسد در این کار موفق نیزبوده اند. از جمله ابزار این جنگ که به جنگ نرم معروف است، ماهواره ها و شبکه های اجتماعی می باشند که خود ما آن را وارد خانه هایمان می کنیم.

 

این شبکه ها با نشان دادن بُعد زیبایی از بی حجابی جوانان را به طور غیر مستقیم تشویق به استفاده از پوشش هایی می کنند که مد نظرشان است وکم کم باعث شده اند این گونه پوشش ها را در جامعه ما عادی جلوه دهند.

 

حتی در مواردی با ایجاد کمپین هایی با عنوان (نه به حجاب ) دست به مقابله رو در رو با حجاب می پردازند.

 

شبکه های ماهواره ای با نشان دادن لباس های باز بر تن جوانان به نوعی درحال گسترش این ذهنیت هستند که حجاب با آزادی به ویژه آزادی فردی متناقض است و در مواردی حجاب را نقض حقوق بشر معرفی می کنند که جلوی انجام فعالیت های اجتماعی را به خصوص از زنان می گیرد.

 

خانواده ها با تربیت فرزندانی که روزی قرار است اینده کشور را دردست بگیرند و آشنایی آنها با فرهنگ اصیل ایرانی – اسلامی می توانند در مقابله با بی حجابی که این روزها به صورت آرام و به اصلاح یواشکی درحال گسترش در جامعه است بپردازند.

 

آشنایی کودکان با فرهنگ عاشورایی و هدف امام حسین از قیام که چیزی جز حفظ دین نبوده در این امر بسیار موثر است و توجه بیشتر مسئولان فرهنگی کشور به بحث ترویج حجاب از مسیر های فرهنگی به مانند فیلم ها می تواند اقدام موثر دیگری باشد که شبکه های ماهواره ای خارج از کشور از خیلی زودتر به فکرترویج بی حجابی از این مسیر بوده اند و حال ما نیز می توانیم از همین ابزار در جهت مقابله با آن استفاده کنیم.

 

212

 

خبرهای داغ
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top