|
پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ الخميس ٢٥ ذو القعدة ١٤٤١ Thursday, July 16, 2020
کد خبر: 907363
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۲۱:۵۴
ممنوعیت پنتاگون برای نظامیان آمریکایی
پنتاگون استفاده نیروهای نظامی خود در ماموریت‌های خارجی از تجهیزات و نرم‌افزارهای موقعیت‌یاب در گوشی‌های هوشمند و دیگر وسایل را ممنوع کرد.
پنتاگون ممنوعیت پنتاگون برای نظامیان آمریکایی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، پنتاگون به دلیل نگرانی از فاش شدن محل استقرار نظامیان و نیروهای آمریکایی در ماموریت‌های خارجی، دستورالعمل تازه‌ای در ممنوعیت استفاده از نرم‌افزارهای موقعیت‌یاب در گوشی‌های همراه و دیگر تجهیزات صادر کرد.
طبق گزارش «رویترز»، بنا بر دستورالعمل پنتاگون، ارتش آمریکا درنظر دارد که استفاده از نرم‌افزارها و تجهیزات موقعیت‌یاب در گوشی‌های همراه و دیگر وسایل توسط نظامیان در ماموریت‎های خارجی را ممنوع کند.


این تصمیم پس از آن اتخاذ شده که جنجال‌های بسیاری درباره افشای مکان استقرار نظامیان آمریکایی در کشورهایی از قبیل سوریه و عراق، به دلیل استفاده از یک سامانه الکترونیکی به نام «استراوا»(Strava) ایجاد شده؛ سامانه‌ای که از آن برای پیگیری سلامت جسمانی استفاده می‌شود.
براساس این گزارش، جنجال‌ها پس از آن بالا گرفت که با نگاهی به نقشه‌های برآمده از تجهیزات موقعیت‌یاب «استراوا»، حضور نظامیان آمریکایی در برخی نقاط سوریه و عراق قابل رویت بود.


به گزارش فارس، وزارت دفاع آمریکا درباره افشای مکان استقرار نیروهای نظامی خود در ماموریت‌های خارجی به شدت ابراز نگرانی کرد و آن را «خطری مهم» خوانده بود.
پنتاگون همچنین استفاده پرسنل آمریکایی از نرم‌افزارها و تجهیزات موقعیت‌یاب در گوشی‌های همراه و دیگر وسایل در ماموریت‌های خارجی و اماکنی که «مناطق عملیاتی» خوانده می‌شود را ممنوع کرد.


بنا بر اعلام وزارت دفاع آمریکا، استفاده از این تجهیزات موقعیت‌یاب، «تبعات ناخواسته و خطراتی» برای پرسنل آمریکا به همراه دارند.

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top