|
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ السبت ١٣ ذو القعدة ١٤٤١ Saturday, July 4, 2020
کد خبر: 908569
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ - ۱۶:۳۲
تحریم‌ها مانع پرواز گاوهای فرانسوی به ایران شد!
یک سناتور فرانسوی گفت، قرارداد صادرات گاو به ایران از نورماندی در شمال فرانسه به دلیل تحریم های جدید آمریکا علیه ایران متوقف شده است.
گاو تحریم‌ها مانع پرواز گاوهای فرانسوی به ایران شد!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، یک سناتور فرانسوی گفت، قرارداد صادرات گاو به ایران از نورماندی در شمال فرانسه به دلیل تحریم های جدید آمریکا علیه ایران متوقف شده است.

این تحریم ها که پس از اعلام خروج آمریکا از برجام توسط ترامپ به اجرا گذاشته شده، موجب شده است تا بسیاری از شرکت های فرانسوی از جمله شرکت توتال و شرکت پژو از سرمایه گذاری در ایران صرف نظر کنند.

 

 درحالی که دولت های اروپایی بر پایبندی خود به توافق هسته ای با ایران تاکید می کنند و از حفظ منافع ایران در این توافق سخن می گویند اما در صحنه عمل هیچ اقدامی را برای ممانعت از اجرای تحریم ها علیه ایران انجام نمی دهند به طوری که در سایه بی اعتنایی این دولت ها حتی صادرات گاو به ایران هم متوقف می شود.

بر اساس گزارش رویترز ناتالی گولت، سناتور منطقه اورنه در نورماندی گفت، اقدامات آمریکا همچنین مانع از صدور دام زنده به ایران شده است.

هرچند تحریم ها مواد غذایی و بخش کشاورزی را در بر نمی گیرد، اما بانک ها از انجام تراکنش های مرتبط با این معاملات با ایران خودداری می کنند و شرکت های دارای روابط با آمریکا نیز به دلیل ترس از جریمه شدن از هرگونه معامله ای ولو در زمینه مواد غذایی با ایران امتناع می ورزند.

گولت که یکی از حامیان فعال پروژه مذکور بود گفت، بر اساس این پروژه صادرات گاو زنده که در سال 2016 توسط چند گروه کشاورزی فرانسوی و شرکت ایرانی سیمرغ راه اندازی شده بود، قرار بود پس از صدور اولیه 300 گاو در سال 2017، 1000 راس گاو دیگر نیز امسال به ایران ارسال شود، اما این پروژه اکنون متوقف شده است.

وی با اشاره به خروج شرکت آگریال، یکی از شرکای فرانسوی از این پروژه گفت: «از یک طرف، بانک ها نگرانی های زیادی دارند. از سوی دیگر، واسطه های این پروژه نیز مسائلی را مطرح می کنند.»

گوله گفت، ارزش احتمالی این پروژه چندین میلیون یورو بوده است. گاو های فرانسوی قرار بود به صورت هوایی به ایران انتقال یابند تا قبل از کشتار پروار شوند. حدود 300 گاو سال گذشته در قالب این پروژه به ایران ارسال شده اند.

الکساندر واهل، از آژانس توسعه اقتصادی نورماندی در این باره گفت: «این پروژه خیلی خوب پیش می رفت و ما به دنبال افزایش حجم صادرات و رسیدن به 20 هزار راس گاو در سال بودیم.»

 

افکار خبر

کلیدواژه ها:
عصر سیاست  |  گاو  |  تحریم  |  ایران  | 
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top