خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ الخميس ١٥ شعبان ١٤٤١ Thursday, April 9, 2020
کد خبر: 912032
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۶/۷ - ۱۶:۳۳
آیا محصولات ترا‌ریخته بیماری زا هستند ؟
رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: سالم بودن محصولات ترا‌ریخته در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته و هنوز ثابت نشده است.
محصولات  ترا‌ریخته  آیا  محصولات  ترا‌ریخته  بیماری زا  هستند ؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،   محمد حسین عزیزی رئیس انجمن صنایع غذایی ایران  اظهار کرد: حدود ۵۰۰ سال  است که محصولات ترار‌یخته در زمین‌های کشاورزی کشت و تولید می‌شود و سطح کشت این نوع تولیدات از ۴۰ سال پیش رو به افزایش  بوده است.

 

وی ادامه داد: در این بین در کنار آمریکا به عنوان بزرگترین تولید کننده محصولات ترار‌یخته جهان، نام کشورهایی مانند چین و هند مطرح قرار گرفته است، کشور‌های اروپایی اما به دلیل ضرر و زیان‌های مختلف اینگونه تولیدات مخالف کشت محصولات تراریخته  هستند.

 

عزیزی اضافه کرد: موافقان و مخالفان تولید محصولات ترا‌ریخته دلایل و مستنداتی محکم مبنی بر مفید بودن و یا ضرر داشتن این نوع تولیدات ندارند و صرفا بر اساس یکسری پژوهش و تحقیقات علمی صحبت‌هایی در این زمینه کرده‌اند.

 

ارتباطی بین محصولات تراریخته با بروز بیماری های مختلف پیدا نشده است

رئیس انجمن صنایع غذایی ایران عنوان کرد: مردم دنیا محصولات تراریخته را به مدت طولانی مصرف می‌کنند و هنوز ارتباط مستقیمی بین بیماری‌های مختلف مانند عقیم شدن با مصرف محصولات ترا‌ریخته به دست نیامده است.وی تاکید کرد: در کشور‌های آسیایی برچسب ترا‌ریخته بر روی این محصولات زده نمی‌شود، ولی در کشور‌های اروپایی و آمریکا لزوما برچسب محصولات ترا‌ریخته بودن الزامی است.

 

عزیزی اظهار کرد: تولیدات محصول ترا‌ریخته از راند‌مان بالایی برخوردار است به طوری که ۵ برابر بذ‌رهای معمولی مواد غذایی تولید می‌کند.رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: مردم ایران حدود ۳۰ سال است که این نوع محصولات را مصرف کرده و بیماری زا بودن محصولات ترا‌ریخته بر دانشمندان ثابت نشده است.

 

وی ادامه داد: بیماری‌زا بودن محصولات ترا‌ریخته صرفا یک نظر کارشناسی بوده و بر اساس تحقیقات علمی این مسئله ثابت نشده است.عزیزی یادآور شد: قیمت این نوع تولیدات در همه جای دنیا  ارزان‌تر از مواد غذایی معمولی است و این تولیدات در سطح وسیعی کشت می‌شود.

 

خبرنگاران جوان

2025

پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top