|
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٠ شوّال ١٤٤١ Tuesday, June 2, 2020
کد خبر: 918166
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۷/۴ - ۱۴:۱۴
ابداع یک سیستم جدید؛
چراغ های راهنمایی و رانندگی منسوخ می شوند
محققان دانشگاهی سیستمی نوین ابداع کرده اند که علائم توقف و حرکت را روی شیشه جلویی خودرو نمایش می دهد. به این ترتیب چراغ های راهنمایی و رانندگی منسوخ می شوند.
چراغ های  راهنمایی چراغ های  راهنمایی  و رانندگی  منسوخ  می شوند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،   محققان قصد دارند با ارائه سیستمی نوین  چراغ های راهنمایی و رانندگی را منسوخ کنند. محققان علوم رایانه در دانشگاه کارنگی ملون مشغول کار روی سیستمی هستند که چراغ های رهنمایی و رانندگی را با نمونه های مجازی جایگزین می کند. علائم توقف و حرکت به طور مستقیم روی شیشه جلویی خودرو یا داشبورد آن نمایش داده می شوند.

 

این روند به راننده اجازه می دهد چراغ راهنمایی شخصی شده ای در اختیار داشته باشد و مدت زمان توقف در زمان سیگنال ها را می کاهد.محققان پروژه Vitual Traffic Lights  (VTL)درباره این فناوری می گویند: رانندگان  به طور عادی مجبورند به چراغ های سبز و زرد توجه کنند و هنگام رسیدن به تقاطع ها به چراغ قرمز واکنش نشان دهند. اما اگر خودروها بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و بدون نیاز به چراغ راهنمایی و رانندگی به ترافیک واکنش نشان دهند، اوضاع فرق می کند.

 

سیستم جدید VTL از چراغ های راهنمایی و رانندگی مجازی استفاده می کنند که هنگام نزدیک شدن به تقاطع روی شیشه جلویی خودرو ظاهر می شود. راننده با نگاه به شیشه جلوی خودرو متوجه می شود در تقاطع باید چه اقدامی انجام دهد.

 

این فرایند نامحسوس است و راننده در تصمیم گیری دخالتی ندارد. چراغ های راهنمایی و رانندگی با نزدیک شدن راننده به تقاطع خاموش می شوند.سیستم VTL با توجه به قابلیت برقراری ارتباط میان خودروها ارائه می شود و در همین اواخر در پردیس دانشگاه کارنگی ملون در پیتسبورگ آزمایش شده است. این سیستم قابلیت اشتراک گذاری اطلاعات جی پی اس، نقشه ها وسرعت را دارد و می تواند خودروهای در حال حرکت را راهنمایی کند.

 

مهر

2025

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top