خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ السبت ٢٧ جمادى الثانية ١٤٤١ Saturday, February 22, 2020
کد خبر: 919354
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ - ۱۶:۰۵
در ایتالیا روی داد؛
حبس خانگی شهرداری که با پناهجویان مهربان بود/ وصله یا عشق به انسانیت
شهرداری شهری در جنوب ایتالیا که برای رویکرد نوآورانه‌اش در پذیرش پناهجویان شهرت جهانی دارد روز سه شنبه تحت بازداشت خانگی قرار گرفت.
دومینیکو لوکانو شهردار ۶۰ ساله شهر قدیمی ریاس در جنوب ایتالیا حبس خانگی شهرداری که با پناهجویان مهربان بود/ وصله یا عشق به انسانیت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، دومینیکو لوکانو شهردار ۶۰ ساله شهر قدیمی ریاس در جنوب ایتالیا و همسرش متهمند که ازدواج های صوری بین شهروندان محلی و زنان پناهجو ترتیب می دادند تا اقامت پناهجویان را قانونی کنند.

 

دادستان گفته است که آنها دست کم یک مکالمه تلفنی او را ضبط کرده اند که در آن به یک زن پناهجو پیشنهاد می کند که از روش ازدواج برای حل اقامت قانونی اش استفاده کند.

 

در مورد دیگری دادستان گفته است که لوکانو به یک پناهجوی نیجریه‌ای که درخواست اقامتش سه بار رد شده گفته است که تنها راه برای او ازدواج با یک شهروند ایتالیایی است.

 

وی همچنین متهم است که به برخی زنان پناهجو کارت شناسایی داده است تا آنها بتوانند نشان دهند ساکن شهر ریاس هستند.

 

لوکانو با آوردن پناهجویان به روستایش، خانه های رها شده را به آنها می داد و با کمک اهالی شهر برایشان آموزش حرفه ای برگزار می کرد به این امید که ساکنان جدید به اقتصاد این شهر کوچک رونق دهند. برنامه پذیرش و مهارت آموزی پناهجویان در این شهر از ۱۹۸۸ آغاز شده است و لوکانو از سال ۲۰۰۲ بعنوان شهردار این شهر انتخاب شده است.

 

برنامه او از سوی بسیاری بعنوان روش موفقی برای ادغام پناهجویان شناخته شد. نام لوکانا از سال ۲۰۱۶ در فهرست ۵۰ رهبر بزرگ مجله فورچون قرار گرفت.

 

شهر ۱۷۰۰ نفری ریاس تاکنون صدها پناهجو را در خود جای داده است که برخی از آنها به کشورهای دیگر رفته اند.

 

متئو سالوینی وزیر کشور ضد مهاجر ایتالیا از دستیگری لوکانو اظهار خوشحالی کرده است. حزب راست افراطی ایتالیا که سالوینی آنرا رهبری می کند وعده داده است که هزاران پناهجوی غیرقانونی را از ایتالیا اخراج کند.

 

کینه راست های افراطی با پناهجویان تاکنون هزینه های زیادی داده است.

 

از سوی دیگر راست های افراطی طی سال های اخیر رشد بسیاری در کسب مقام های دولتی داشته اند و به همین دلیل زندگی را برای پناهجویان تلخ کرده اند.

 

با این حال گروههای حامی پناهجویان گفته اند که در حمایت از او بسیج خواهند شد زیرا او با استقبال از پناهجویان جرمی جز نجات زندگی انسانها انجام نداده است.

 

115

 

کلیدواژه ها:
زن  |  پناهجو  |  بسیج  |  اقتصاد  |  یورونیوز  |  رهبر  |  ایتالیا  |  یورو  |  ازدواج  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top