خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ الاثنين ٥ شعبان ١٤٤١ Monday, March 30, 2020
کد خبر: 919625
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۰۸:۴۵
بازگشت یک نقاشی گران قیمت به بازماندگان صاحب اثر
نقاشی «رنوآر» که توسط نازیها غارت شده بود به تنها بازمانده صاحب اثر بازگردانده شد.
اعطای نقاشی متعلق به «آلفرد واینبرگر» به «سیلویا سالیتزر»، نوه او که تنها بازمانده اش است بازگشت یک نقاشی گران قیمت به بازماندگان صاحب اثر
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از صدای آمریکا، یک تابلو از نقاش «پیر آگوست رنوآر» امپرسیونیست، از پایان جنگ جهانی دوم تا امروز سه قاره را پیمود تا سرانجام به دست صاحبش رسید.

 

این اثر که توسط نازی ها غارت شده بود، «دو زن در یک باغ» نام دارد و ارزش آن بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار تخمین زده شده است.

 

 

 

 

نقاشی متعلق به «آلفرد واینبرگر» است؛ یکی از مجموعه داران هنری مشهور آن دوران که حالا به عنوان میراث به «سیلویا سالیتزر»، نوه او که تنها بازمانده اش است، می رسد.

 

«رنوآر» این نقاشی را در سال ۱۹۱۹ کشید. تابلو از صندوقی در بانک پاریس در سال ۱۹۴۱ ربوده شد و در چندین حراج در شهرهای مختلف چکش خورد تا در سال ۲۰۱۳ به گالری کریستی نیویورک رسید و توجه مأموران پلیس فدرال آمریکا و خانم «سالیتزر» را جلب کرد.

 

در سال ۲۰۱۶، قانونی در کنگره آمریکا به تصویب رسید که طبق آن مدت زمان بازپس دادن آثار مسروقه توسط نازی ها به صاحبان اصلی شان تا شش سال تمدید شد.

 

در دوران جنگ جهانی، مأموران ویژه ای که اغلب در زمینه شناخت آثار هنری خبره بودند، توسط نازی ها استخدام شدند تا آثار هنری نفیس و ارزشمند را به غارت ببرند.

 

تعداد زیادی از این آثار پس از جنگ پیدا شدند و به صاحبانشان پس داده شدند. برخی دیگر به مرور زمان و کاملا اتفاقی پیدا شدند. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۲ زمانی که مأموران مالیاتی برای انجام یک سری تحقیق به آپارتمان «کورنِلیوس گِرلیت»، مجموعه دار آلمانی در مونیخ رفتند، با گنجینه هنری بزرگی روبرو شدند که از همان دوران به جا مانده است.

 

در این میان هنوز تعدادی از آثار مسروقه ناپدیده شده و یا وارد بازار میلیارد دلاری معامله آثار مسروقه شده است.

 

115

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top