خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ الجمعة ١٥ ربيع الثاني ١٤٤١ Friday, December 13, 2019
کد خبر: 929977
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۶ - ۲۲:۰۶
برگی که ژنرال ایرانی برای دشمنان رو کرد
ناوشکن سهند از دسته پنجم پروژه موج نیروی دریایی از ساخت ناوشکن هاست البته کار تولید شناورها و ناوشکن ها در نیروی دریایی با قدرت وسرعت ادامه دارد...
خانزادی  برگی که ژنرال ایرانی برای دشمنان رو کرد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: ناوشکن سهند از دسته پنجم پروژه موج نیروی دریایی از ساخت ناوشکن هاست البته کار تولید شناورها و ناوشکن ها در نیروی دریایی با قدرت وسرعت ادامه دارد که شما در آینده اخبار آن را خواهید شنید. سهند توان حمل بالگردهای بزرگتری را نسبت به نمونه های گذشته دارد و دشمن از ویژگی های آن هیچ اطلاعی ندارد. امروز به برکت انقلاب اسلامی تمامی تجهیزات دریایی در داخل کشور تولید می‌شود و ناوشکن سهند یکی از پدیده های بسیار مهمی است که روز شنبه هفته آینده رونمایی می‌شود.

امیر دریادار حسین خانزادی افزود: مهمترین مزیت ناوشکن سهند نسبت به نمونه های خارجی آن این است که این ناوشکن صد درصد ایرانی است و نیازی به تامین قطعات از خارج کشور ندارد. خوشبختانه امروز به خودکفایی کامل رسیده ایم البته تحریم ها هم در طول این ۴۰ سال بر اتکای ما بر توان داخلی تاثیرگذار بوده است.

به گزارش شبکه خبر، اهم سخنان امیر دریادار حسین خانزادی بدین شرح است:
*زیردریایی از پیچیده ترین فناوری ها در جهان است. ما ساخت زیردریایی را از سال ۸۲ آغاز کردیم و تعداد زیادی از کلاس غدیر ساخته ایم که در ناوگان نیروی دریایی مشغول به خدمت هستند و این نمونه که پنجشنبه به ناوگان نیروی دریایی ملحق می‌شود پیشرفته ترین نمونه آنها است. ما در حوزه زیردریایی ها به دستاوردهای بسیاری رسیده ایم که به دلایل امنیتی و برای غافلگیری دشمنان نمی توانیم این پیشرفت ها را اعلام کنیم.

*یکی از تکالیف نیروی دریایی دستیابی به تجهیزات دفاعی و آمادگی کامل است تا بازدارندگی را برای کشور ایجاد کند. ایران مرزهای بسیار در دریاها دارد پس باید بتواند با تهدیدات موجود در این حوزه مقابله کند و از منافع کشور در این حوزه دفاع کند. همچنین بخش اعظمی از تجارت کشور از طریق دریا صورت می گیرد پس ما باید بتوانیم امنیت تجارت دریا را حفظ کنیم. مقابله با دزدان دریایی یکی دیگر از وظایف نیروی دریایی است و تاکنون توانسته با اعزام ناوگروه ها به خلیج عدن با دزدان دریایی به خوبی مقابله کند.

*نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در ارتباط با تمام شناورهای سطحی و زیرسطحی به خودکفایی کامل رسیده و امروز حتی تسلیحاتی که در قبل از انقلاب اسلامی خریداری شده بود را به تجهیزات بومی و به روز تجهیز کرده ایم. امروز تمامی نیروهای مورد نیاز در دانشگاههای دریایی ارتش آموزش داده می شوند.


* زیردریایی فاتح که حداکثر تا ۱.۵ ماه دیگر به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق می‌شود یک ظرفیت اقیانوس پیمایی است که قطعا دشمن را غافلگیر می کند.


*ایران در منطقه خلیج فارس چون تنها تولید کننده تجهیزات دریایی است حرف اول را می زند. ما به برکت انقلاب توانسته ایم در دریاها حضور مقتدرانه داشته باشیم و معتقدیم برای برقراری امنیت دریاها به حضور بیگانگان هیچ نیازی نیست.
*در نظر داریم در قالب اجلاس کشورهای اقیانوس هند یک رزمایش بزرگ امداد و نجات را که پیش بینی کرده ایم به زودی انجام دهیم.
 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top