خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ الأحد ٤ شعبان ١٤٤١ Sunday, March 29, 2020
کد خبر: 931243
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۳:۲۰
دفاع روسیه از ایران در شورای امنیت
نمایندگان روسیه در رایزنی‌های شورای امنیت با تاکید بر اینکه آزمایشات موشکی در ایران نقض قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت نیست، از کشورهای غربی خواستند بجای تهدید و تحریم، با مقامات تهران گفت‌وگو کنند.
روسیه دفاع روسیه از ایران در شورای امنیت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نمایندگان روسیه در رایزنی‌های شورای امنیت با تاکید بر اینکه آزمایشات موشکی در ایران نقض قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت نیست، از کشورهای غربی خواستند بجای تهدید و تحریم، با مقامات تهران گفت‌وگو کنند.

"فئودور استرژیژوفسکی"سخنگوی رسمی دفتر نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل در پاسخ به سئوال خبرگزاری «تاس» درباره نتیجه نشست غیرعلنی شورای امنیت درباره ایران گفت، مقامات روسی در نشست شورای امنیت خواستار آن شدند که به جای استفاده از تهدید و تحریم، لازم است تا گفت‌وگوهای متقابلا محترمانه با مقامات تهران صورت بگیرد.

به گفته این دیپلمات، نمایندگان روسیه در این رایزنی‌ها تاکید کردند که به جای تهدید و تحریم، دو طرف باید به سمت گفت‌وگوهای کامل و همراه با احترام متقابل آورند. وی افزود: «ما معتقد نیستیم که ایران با انجام آزمایشات موشکی، قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت را نقض نکرده است. برای اینکه این سند خواستار توقف آزمایشات موشکی در ایران شده بود و آنها را ممنوع اعلام نکرده، آنطور که شرکای غربی ما ادعا می کنند.»

وی افزود: «ما همچنین توجه شرکای غربی خود را به روی لزوم ایجاد یک ساختار مشترک امنیتی در خلیج فارس جلب کردیم.»

استرژیژوفسکی افزود آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها فقدان هرگونه جنبه نظامی برنامه هسته‌ای ایران را مورد تایید قرار داده است. علاوه بر این درباره امکان استفاده ایران از مهمات و کلاهک‌های هسته‌ای در برنامه توسعه توان موشکی کشور وجود ندارد.

به گزارش تسنیم، این دیپلمات روس گفت: «انگلیس و فرانسه خواستار برگزاری نشست شورای امنیت به خاطر اخبار منتشره درباره آزمایش موشک‌های بالستیک در ایران شدند، در حالی که هیچ دلیل و مدرکی برای نقض قطعنامه شورای امنیت از سوی مقامات تهران ارائه نکردند.»

لازم به یادآوری است، اعضای شورای امنیت سازمان ملل شب گذشته در نشست غیرعلنی خود موفق نشدند به تصمیم گیری واحدی در این باره که آیا آزمایشات موشکی در ایران نقض قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت است، دست یابند.


 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top