خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ الاثنين ٢١ صفر ١٤٤١ Monday, October 21, 2019
کد خبر: 931286
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۵:۲۶
پیدایش قبرستان های عمودی در سراسر دنیا
حدود ۱۰۱میلیارد مرده روی زمین وجودداردکه تاقرن بعد ۷میلیاردنفردیگرهم به آن‌هااضافه می‌شوند.باوجودمرده‌هایی که تعدادشان اززنده‌هابیشترشده،جای تعجب نیست که فضای قبرستان‌هاکم بیاید.
 قبرستان های  عمودی  پیدایش  قبرستان های  عمودی  در  سراسر  دنیا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،   حدود ۱۰۱ میلیارد مرده روی زمین وجود دارد که تا قرن بعد ۷ میلیارد نفر دیگر هم به آن‌ها اضافه می‌شوند. با وجود مرده‌هایی که تعدادشان از زنده‌ها بیشتر شده، جای تعجب نیست که فضای قبرستان‌ها کم بیاید. بسیاری از کشورهای اروپایی قرن هاست که از گور‌ها استفاده مجدد می‌کنند. در قبرستان قدیمی یهودی در پراگ، وقتی فضا برای دفن کردن تمام می‌شود، یک لایه خاک تازه روی همه قبرهای موجود ریخته می‌شود تا جا برای اجساد جدید باز شود. از آخرین نفری که در سال ۱۷۸۷ دفن شد و قبرستان پر شد، تا کنون دوازده لایه گور بالای یکدیگر قرار داده شده اند.

 

 

قبرستان‌های مدرن


در نروژ، به جای انباشتن مرده‌ها به صورت لایه لایه، گورهای قدیمی هر بیست سال دوباره کنده شده و فرد جدیدی در آن‌ها دفن می‌شود. حتی برخی گورستان‌ها محلول آهک به تابوت‌ها تزریق می‌کنند تا اجساد سریعتر تجزیه شوند. نروژ تنها کشوری نیست که این کار را می‌کند. قبرستان‌های انگلستان هم به سرعت در حال پر شدن هستند و یک تحقیق نشان می‌دهد که اگر تا سال ۲۰۵۰ دفن کردن به اندازه امروز طرفدار داشته باشد، جهان به ۶۵۰۰ کیلومتر مربع فضای تدفین نیاز دارد که تقریبا ۵ برابر مساحت نیویورک سیتی است.

 

 

قبرستان‌های عمودی در سراسر جهان


کشورهای بسیاری به جای زمین به دنبال راه حلی برای این مشکل در آسمان هستند. آسیا در حال حاضر پیشروی گورستان‌های عمودی است. در بسیاری از فرهنگ‌های آسیایی رسم است که مرده‌ها را در پاگوداهای چند طبقه دفن می‌کنند. همین موضوع روی طراحی گورستان‌های بلند در تایوان تاثیر داشته است. در هنگ کنگ، قبرستان‌ها اغلب روی شیب تپه ساخته می‌شوند تا در فضا صرفه جویی شود. در ژاپن، یک تاجر هتلی برای مرده‌ها باز کرده که در آن خانواده مرحوم به طور موقت اجساد مرده خود را نگه می‌دارند تا نوبتشان برای دفن در یکی از گورستان‌های شلوغ شهر برسد و جایی برایشان باز شود.

 

 

«Memorial Necrópole Ecumênica» در سانتوس در برزیل، یک گورستان عمودی واقعی است. این قبرستان در حال حاضر ۳۲ طبقه و فضا برای نگهداری بقایای ۲۵۰۰۰ نفر را دارد. وقتی این گورستان در سال ۱۹۸۳ ساخته شد، تنها یک ساختمان کوچک بود، اما تقاضا برای مقبره‌های بلند با منظره آنقدر زیاد بود که طبقات دیگری به آن اضافه شد تا جایی که تبدیل به بلندترین قبرستان جهان شد. هر طبقه ۱۵۰ قبر دارد که دارای سیستم تهویه پیشرفته هستند و می‌توانند ۶ جسد را در خود جای دهند. وقتی جسد تجزیه شد، که حدود ۳ سال طول می‌کشد، خانواده مرحوم می‌توانند آن را خارج کنند. این ساختمان توسط باغ‌های زیبا، جنگل، تالاب و آبشار احاطه شده است.

 

 

تل آویو نیز در حال ساخت یک گورستان بلند است که گنجایش ۲۵۰ هزار جسد را دارد. برج‌های این ساختمان حاوی لوله‌های پر از خاک است بنابراین هر لایه هنوز به زمین متصل است. یک قبرستان عمودی دیگر نیز در بمبئی در حال ساخت است. این قبرستان که برج موکشا نام دارد، بلندترین قبرستان عمودی جهان خواهد شد. حتی با وجود فضای زیادی که این قبرستان ارائه می‌دهد، طراحان برج اظهار کرده اند که اجساد تنها ۵ تا ۱۰ سال در آن خواهند بود.

 

 

 

برترینها

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top