|
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ الاثنين ٢٤ رجب ١٤٤٢ Monday, March 8, 2021
کد خبر: 931324
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۹:۲۰
روحانی؛
برای آمریکا سخت است که حریف رهبرانقلاب نمی‌شود
رئیس جمهوری با اشاره به اینکه دشمنان نظام اسلامی ناچارند در برابر ملت ایران سر فرود بیاورند، گفت: دشمنان ما عصبانی اند و نمی توانند عزت کشور ما را تحمل کنند.
روحانی برای آمریکا سخت است که حریف رهبرانقلاب نمی‌شود
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، رئیس جمهوری با اشاره به اینکه دشمنان نظام اسلامی ناچارند در برابر ملت ایران سر فرود بیاورند، گفت: دشمنان ما عصبانی اند و نمی توانند عزت کشور ما را تحمل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری استان سمنان با اشاره به اینکه دشمنان ایران در افغانستان، عراق، سوریه و لبنان به اهداف خود نرسیدند و در یمن به قوه الهی به اهدافشان نمی رسند، گفت: دشمنان این سرشکستگی های بزرگ را در منطقه دارند. رئیس جمهوری تاکید کرد: سخت است برای ابرقدرتی مانند آمریکا با این میزان قدرت و لابی جهانی که حریف عالم فرهیخته و مجادی چون رهبر انقلاب نمی شود.


وی با بیان اینکه کشور از مشکلات عبور خواهد کرد، گفت: مردم ایران به خوبی تحریم را می شناسد و معنای فشارها و تحریم ها را می دانند.
روحانی با اشاره به اینکه ملت ایران با ایستادگی کار بزرگ انجام داده است، اضافه کرد: دولت نماینده و خادم مردم است، دولت اگر قدرت مشروعی دارد به خاطر رای ملت است، صندلی مسوولان به واسطه رای مردم است.


رئیس جمهوری به اهمیت حضور و پشتیبانی مردم از نظام اسلامی اشاره و اضافه کرد: در میانه مذاکرات هسته ای، سفری به اصفهان رفته بودم، مردم محبت کردند و اجتماعی بی نظیر در میدان نقش جهان شکل گرفت.
وی ادامه داد: وزیر خارجه آمریکا در مذاکرات به یکی از مسوولان گفت دیروز دیدیم مردم اصفهان در برابر رئیس جمهوری استقبال شان چه نمایش اقتداری بود.


رئیس جمهوری بیان کرد: مساله پشتیبانی مردم مهم است، و نشانه این است که دنیا بداند ما در کنار هم هستیم.
روحانی با بیان اینکه یک خانواده ممکن است بین اعضایش اختلاف نظر باشد و صدای یک نفر در خانواده بلندتر باشد، گفت: همه عضو یک خانواده اند، وقتی ببینند دشمنی به کیان و خانواده نظر دارد، همه باهم خواهند بود.

** راهی جز ایستادگی نداریم
رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه در برابر مشکلات همه باید دست به دست هم بدهیم، بیان کرد: از مشکلات فعلی کشور بی تردید عبور می کنیم، می دانم برای مردم زندگی سخت می گذرد و مشکلات دارند، اما راهی جز ایستادگی و مقاوت نداریم.  وی یادآور شد: زمان دوران دفاع مقدس اگر کوتاه می آمدیم و مقاومت نمی کردیم، کشور و مردم چه می شد، عَفلَقی ها(عراقی ها) با اسراء چه کردند، به شهرهای ما موشک زدند و ما دو سال و نیم صبر کردیم.


وی با اشاره به اینکه شبانه روز دزفول زیر موشک های دشمن بود، گفت: مردم خانه شان ویران شده بود ولی در دزفول، خوزستان، آبادان، قصر شیرین، دهلران و شهرهای مرزی، مردم خم به ابرو نیاوردند.
روحانی تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس مردم دشمن را بیرون راندند، بر مردم در آن هشت سال سخت گذشت و سالهای آسانی نبود.
وی با اشاره به دستاوردهای مختلف رزمندگان کشور در دوران دفاع مقدس برای پیشبرد برنامه های دفاعی کشور، افزود: همه دست به دست هم دادیم، اگر بسیج، سپاه، ارتش، خلبانان و رزمندگان از همه استانها نبودند، پیروز نمی شدیم.


روحانی تاکید کرد: یک نفر در خراسان و سمنان نگفت که استان ما مورد تجاوز دشمن نیست، همه ایران و خانه واحد را دیدند.
وی اضافه کرد: وقتی خرمشهر اشغال شد همه گریه کردند و اشک ریختند.


رئیس جمهوری افزود: همه دست به دست هم دادیم و ید واحده شدیم، خدا هم ما را یاری کرد، در دفاع مقدس روزهای سختی را گذراندیم و امام راحل به عنوان رهبر خم به ابرو نیاورد، رزمندگان شکایت نکردند و نمی گفتند چرا رفتیم، چرا دست و پایمان قطع شد.
وی با بیان خاطره ای از دوران دفاع مقدس در دیدار با خانواده دو شهید از سرخه، افزود: این خانواده می گفتند زندگی ما فدای یک تار موی امام راحل.


وی یادآور شد: مردم در دفاع مقدس ایستادند و خدا ما را در تاریخ سربلند کرد و هشت سال در تاریخ ایران ورق زرین باقی ماند.
وی با اشاره به حضور گرم مردم در سخنرانی مردمی خود در استان سمنان در ورزشگاه تختی شاهرود، افزود: در شاهرود اجتماع مردم نمایش پشتیبانی مردمی از نظام بود.
روحانی با بیان اینکه این اجتماع مردمی برای شخص من به عنوان خادم و طلبه نبود، تاکید کرد: مردم برای شخص من یا دولت نبود، برای نظام و کشور بود، این حضور مردم به معنای واقعی دشمن شکن است، دشمن در سراسر دنیا نظاره می کند.

** انقلاب اسلامی به مردم قدرت داد
رئیس جمهوری گفت: در کدام دوره تاریخی مردم ایران پای صندوق آراء می رفتند، در دوره های تاریخی گذشته از قبل معلوم بود وکیل هر منطقه ای چه کسی است.  وی بیان کرد: کسی در کشور نبود که با رای مردم قدرت را در اختیار داشتته باشد، اما امروز قدرت و حاکمیت در دست مردم است.  وی ادامه داد: برخی کشورها در اطراف ما از مردم سالاری در ایران هراس دارند، چرا که می دانند این تفکر ترویج می شود.

** تهدید را در تحریم به فرصت تبدیل می کنیم
رئیس جمهوری گفت: در شرایط تحریم باید تهدید و مشکل ها را تبدیل به فرصت کنیم، این کار آسانی نیست، تهدید را تبدیل به فرصت کردن از پیچیده ترین کارهای دنیاست، اما به اعتقاد من ملت ایران می تواند این کار را انجام دهند.
روحانی افزود: ملت ایران می تواند کار دیگری انجام دهد و پاسخ مثبت به آمریکا بدهد، اما در این صورت دیگر خبری از استقلال، عزت، مردم سالاری و ایران با عظمت نیست، تحریم ها برداشته می شود، آمریکایی ها هم این را از خدا می خواهند و هر روز برای ما پیام می دهند که مذاکره کنیم، اما ملت ما به دنبال حفظ استقلال خویش است. وی ادامه داد: ملت ما در طول نهضت اسلامی تمام توان خود را برای استقلال خویش به کار برد، از سال 1332 که دولت مردمی این سرزمین توسط آمریکایی ها سرنگون شد و حکومت دست نشانده در راس امور قرار گرفت، هر روز مردم دنبال فرصت بودند که پاسخ این اقدام آمریکا را بدهند و این پاسخ را در 22 بهمن 57 و درجریان پیروزی انقلاب اسلامی دادند.

** دشمنان از دست ما عصبانی هستند
روحانی گفت: دشمنان از دست ما عصبانی هستند و ما باید در سایه مقاومت و تلاش این لحظات تاریخی را به فرصت طلایی ملت ایران تبدیل کنیم.  وی افزود: فرصت برای ما از گذشته بهتر است، در زمینه صادرات، صادرکنندگان پرسودتر از گذشته می توانند فعالیت کنند، اما باید رعایت حال کشور را هم داشته باشند و درآمد خود را به ایران بازگردانند.  وی ادامه داد: در بحث تولید و کشاورزی هم در کنار سختی ها، فرصت های بسیار خوبی ایجاد شده است که باید از این ظرفیت استفاده کرد.  رئیس جمهوری گفت: اما در این زمینه باید مراقب بود تا سوءاستفاده های احتمالی صورت نگیرد.  وی به نوسان قیمت برخی کالاها اشاره کرد و افزود: قیمت گوجه فرنگی در مقطعی برای این بالا رفت که حجم زیادی از این محصول به بازارهای بین المللی صادر شد، بنابراین اگر در محصولات اساسی توجه لازم را نداشته باشیم، همه آن ها قاچاق می شود، چرا که قیمت کالا و خدمات اساسی در ایران با کشورهای همسایه قابل مقایسه نیست.

** ایران ارزان ترین کشور دنیا در کالاهای اساسی است
به گزارش ایرنا، روحانی گفت: در زمینه آب، برق و انرژی، ایران جزء ارزان ترین کشورهای دنیاست، کجای دنیا قیمت بنزین هزار تومان است. وی افزود: قیمت انرژی در همین کشورهای همسایه ما از جمله عربستان سعودی چند برابر ایران است.  رئیس جمهوری ادامه داد: آموزش در کشور ما ارزان تر از همه جای دنیاست، بهداشت و درمان همین طور، نباید عده ای تنها به مشکل های کشور توجه کنند و این نقاط قوت را نبینند.  رئیس جمهوری با اشاره به این که برای رفع مشکل های کشور باید دست به دست هم دهیم، گفت: دولت در قیمت کالاها و خدمات اساسی همچون نان، تمام تلاش خود را به کار گرفته است که معیشت مردم تامین شود و مردم روی پای خود بیستند.

** ایران امن ترین کشور دنیاست
رئیس جمهوری افزود: به طور حتم ایران از اروپا و دیگر کشورهای خاورمیانه امن تر است و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی ایران تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گرفته اند.  وی افزود: مردم در زندگی روزمره دچار مشکل هستند، به خصوص کسانی که درآمد ثابت دارند در همین راستا در بودجه سال آینده بر مبنای این موضوع بودجه ریزی کردیم.

** بودجه برای ارائه مجلس آماده است
رئیس جمهوری ادامه داد: برای دولت سخت بود که تا 15 آذر بودجه سال آینده را با توجه به الزام مجلس ارائه دهد، اما به هرحال این کار انجام شد.  رئیس جمهوری با اشاره به این که دولت تدبیر و امید مظلوم است، گفت: ما تاوان دولت قبل را می دهیم که دیر بودجه را به مجلس شورای اسلامی ارائه می کرد.  وی ادامه داد: به هرحال این کار را انجام دادیم و آماده هستیم بودجه را فردا به مجلس شورای اسلامی ارائه دهیم اما در عمل به دلیل تعطیلی مجلس در روز پنجشنبه و این که هفته آینده نمایندگان مجلس برای سرکشی به استان های خود می روند، در عمل بودجه آماده شده در 25 آذر به مجلس می رسد.  رئیس جمهوری با اشاره به این که هدف اصلی دولت کم کردن فشار از اقشار آسیب پذیر است، گفت: وظیفه داریم هر روز برای رفع مشکل های مردم و بالا بردن سطح معیشت آنان تلاش کنیم.  
کلیدواژه ها:
انتخابات ۱۴۰۰ ار اس اس آر اس اس
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top