|
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ الاثنين ٢ شوّال ١٤٤١ Monday, May 25, 2020
کد خبر: 931439
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۵:۳۳
واکنش حریری به عملیات کشف تونل تل‌آویو در مرز لبنان
نخست‌وزیر مکلف لبنان در اولین واکنش خود به عملیات رژیم صهیونیستی موسوم به «سپر شمالی» اعلام کرد تحولات مرزهای جنوبی نباید به هیچ تنشی منجر شود.
الحریری واکنش حریری به عملیات کشف تونل تل‌آویو در مرز لبنان
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، نخست‌وزیر مکلف لبنان در اولین واکنش خود به عملیات رژیم صهیونیستی موسوم به «سپر شمالی» اعلام کرد تحولات مرزهای جنوبی نباید به هیچ تنشی منجر شود.

رژیم صهیونیستی که مدعی وجود تونل‌های حزب‌الله در مرز لبنان با فلسطین اشغالی شده، هفته جاری عملیاتی با عنوان «سپر شمالی» برای از بین بردن این تونل‌های ادعایی آغاز کرد.

بر اساس گزارش وبگاه «النهار»، «سعد الحریری» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در واکنش به این موضوع اعلام کرد «تحولاتی که مرزهای جنوبی شاهد آن است نباید منجر به هیچ تنشی شود؛ این همان چیزی است که لبنان می خواهد و برای آن با تمام طرف‌های مربوطه بین المللی و دوست تلاش می‌کند».

بر اساس بیانیه صادر شده از دفتر رسانه‌ای الحریری، وی افزود دولت لبنان بر التزام کامل به قطعنامه 1701 و همکاری و هماهنگی میان بیروت و نیروهای حافظ صلح بین المللی (یونیفل) تأکید می‌کند هماهنگونه که تأکید دارد ارتش لبنان، طرف مربوطه و برای تأمین امنیت مرزها و بسط قدرت قانونی در تمام مرز است .

سعد الحریری در ادامه گفت دولت لبنان بر تعهد خود در قبال حاکمیت، حراست مرزها و عدم نقض قواعد بر اساس قطعنامه 1701 تأکید دارد؛ آنچه طرف اسرائیلی از نقض مستمر حریم هوایی و دریایی لبنان انجام می دهد نقض قطعنامه مذکور است و لبنان در نشست برگزار شده در «الناقوره» به آن اعتراض کرد. دولت لبنان این موضوع را با طرف‌های مربوطه در دبیرکلی سازمان ملل و کشورهای عضو شورای امنیت مورد پیگیری قرار خواهد داد.

به گزارش فارس، چهارشنبه نشستی سه‌جانبه میان «استفانو دل کول» فرمانده کل یونیفل (نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در لبنان) و افسرانی از ارتش لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی برگزار شد. در این نشست درباره عملیات اخیر رژیم صهیونیستی در مرز لبنان با فلسطین اشغالی و عبور صهیونیست‌ها از خط آبی بحث و تبادل‌نظر شد.

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top