خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ الاثنين ٢٠ ربيع الأوّل ١٤٤١ Monday, November 18, 2019
کد خبر: 931505
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۴:۱۸
افزایش ۵۳ درصدی خشونت‌ جنسی در فرانسه/ تورم در ایران افزایش دزدی در فرانسه
خشونت جنسی افزایش ۵۳ درصدی خشونت‌ جنسی در فرانسه/ تورم در ایران افزایش دزدی در فرانسه
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش جام نیوز، در حالی که برخی کارشناسان داخلی تحت تاثیر نفوذ تفکرات لیبرال دموکراسی به دنبال تجویز نسخه های غربی برای بروز مشکلات و معضلات جنسی در ایران هستند گزارش های رسانه های اروپایی حکایت از افزایش آمار تجاوز های و خشونت های جنسی در فرانسه یکی از کشورهای پیشرو دارد.

 

به گزارش یورونیوز، تعداد کسانی که در سال ۲۰۱۷ میلادی در فرانسه قربانی خشونت‌های جنسی بیرون از خانه قرار گرفته‌اند، افزایش داشته است.

 

طبق تازه‌ترین گزارش «سازمان ملی بازرسی جرم و جنایت» و «موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی» فرانسه، تعداد کسانی که در سال ۲۰۱۷ میلادی قربانی خشونت جنسی غیرخانگی بوده‌اند دست کم به میزان ۵۳ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است.

 

دو نهاد مزبور در گزارش سالانه خود که روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه ۱۳۹۷ درباره قربانیان جرائم و احساس امنیت در جامعه منتشر شد، اعلام کرده‌اند که تعداد قربانیان سوء‌استفاده جنسی از ۱۷۳ هزار نفر در سال ۲۰۱۶ میلادی، به ۲۶۵ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ میلادی رسیده است.

 

از سوی دیگر این نهاد تاکید می‌کند که جنبش «من هم همینطور» یا Metoo# که برای شکستن سکوت در سال ۲۰۱۷ میلادی به‌راه افتاد، باعث شد که قربانیان خشونت جنسی با آزادی بیان بیشتری به سوالات سازمان ملی بازرسی جرم و جنایت در فرانسه پاسخ بدهند.

 

جرایم دیگر

آمار شکایات از جرائم مختلف متغیر بوده است. آمار مربوط به دزدی منزل و سرقت خودرو ۷۵ درصد افزایش و خشونت‌های فیزیکی ۳۰ درصد کاهش داشته است.

 

طبق گزارش «سازمان ملی بازرسی جرم و جنایت» در فرانسه، آمار مربوط به خشونت جنسی بین زوجین و خشونت خانگی در سال ۲۰۱۷ نیز به کمتر از ۱۵ درصد رسیده است.

 

با این حال گزارش های ضدخانواده اخیر در غرب، خانه را محیطی ناامن برای زنان توصیف کرده بود.

 

115

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top