|
پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ الخميس ٥ شوّال ١٤٤١ Thursday, May 28, 2020
کد خبر: 931674
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۰:۴۲
افزایش میزان خشونت و تهدید نژادپرستانه در هلند
میزان خشونت و تهدید نژادپرستانه در هلند طی سال 2017 افزایش یافته است.
پلیس افزایش میزان خشونت و تهدید نژادپرستانه در هلند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، انستیتوی وروئی جونکر طی گزارشی که برای بنیاد آنه فرانک تهیه کرده است، از افزایش میزان خشونت نژادی و تهدید نژادپرستانه طی سال 2017 در هلند خبر داد.

 

براساس این گزارش طی سال 2016 در هلند 2 هزار و 247 حادثه جنایی به وقوع پبوست که 6 درصد از این حوادث خشونت نژادی و 4 درصد دیگر نیز تهدید نژادپرستانه بود. سال گذشته نیز هزار و 902 حادثه جنایی علیه اقدام جنایی علیه اتباع خارجی اتفاق افتاده که 19.3 درصد از این اقدامات خشونت نژادی و 16.1 درصد دیگر نیز تهدید نژادپرستانه بود.

 

آمار موارد خشونت و تهدید نژادپرستانه علیه مسلمانان در هلند در سال 2017 از 364 به 213 مورد کاهش یافته است که 11.3 درصد از این موارد خشونت نژادی و 12.7 درصد دیگر نیز تهدید نژادپرستانه اعلام شد.

 

در گزارش مذکور با بیان اینکه حملات ناشی از اسلام‌هراسی در هلند به تدریج در حال تبدیل به وندالیسم است، گفته شده که آمار اینگونه حملات سال گذشته از 11 به 17.8 درصد افزایش یافته است.

 

وندالیسم به‌معنای تخریب کنترل‌نشده است که یک ناهنجاری اجتماعی به حساب می‌آید. وندالیسم را در زمرهٔ انحرافات و بزه‌کاری‌های جوامع جدید دسته‌بندی می‌کنند و آن را عکس‌العملی خصمانه و واکنشی کینه‌توزانه تحلیل می‌کنند. که به نوبه خود از نژادپرستی هم بدتر است.

 

115

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top