خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ الجمعة ٤ رجب ١٤٤١ Friday, February 28, 2020
کد خبر: 931973
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۳:۰۳
جلیقه زردهای فرانسه: سخنان مکرون قانع کننده نبود، به تظاهرات ادامه می‌دهیم
جنبش اعتراضی «جلیقه زردها» با طرح‌های اقتصادی که رئیس‌جمهور فرانسه ارائه داد، مخالفت کرد و سخنرانی او درباره اصلاحات اقتصادی را قانع کننده ندانست.
موجی از دستگیری های جلیقه زردها در پاریس جلیقه زردهای فرانسه: سخنان مکرون قانع کننده نبود، به تظاهرات ادامه می‌دهیم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، العربیه به نقل از رسانه‌های غربی خبر داد؛ جنبش «جلیقه زردها» اعلام کرد که به اعتراضات خیابانی خود در پاریس پایتخت فرانسه و دیگر شهرهای این کشور تا عملی شدن خواسته‌هایش، ادامه خواهد داد.

 

پیشتر این جنبش اعتراضی، فهرستی از 40 خواسته را در اختیار رسانه‌ها قرار داده بود. تظاهرات هفته‌های اخیر در فرانسه در اعتراض به تصمیم دولت برای افزایش مالیات بر سوخت و اوضاع معیشتی در کشور آغاز شد. این اعتراض‌ها با برخورد خشن پلیس در بعضی روزها به خشونت کشیده شد و خسارت‌های اقتصادی بزرگی بر جای گذاشت.


مکرون شامگاه دوشنبه، بالا بردن حد اقل حقوق و کاهش مالیات را اعلام کرد. او وضعیت فوق‌العاده اقتصادی، از بسته‌ای از لوایح قانونی خبر داد که قصد دارد به پارلمان ارائه دهد. مکرون با اشاره به حرکتی که جنبش «جلیقه‌های زرد» نام گرفت، به تظاهرات هفته‌های اخیر پرداخت و گفت که این حرکت متعلق به بخش‌های ضعیف جامعه است. او اذعان کرد که ناخرسندی و خشم مردمی وجود دارد و معترضان، خواسته‌هایی حیاتی دارند.


او اقرار کرد که در برخی از سخنرانی‌ها و اظهار نظرهایش، مرتکب اشتباه شده است. او گفت: «این احساس را در شما به وجود آوردم که به خواسته‌های‌تان اهمیت نمی‌دهم. چه بسا دل برخی از شما را شکستم. بخشی از مسئولیت را می‌پذیرم. در یک سال و نیم گذشته خواسته‌های فرانسوی‌ها را محقق نکردیم».


مکرون ادامه داد: «برای کار در مسیر منافع فرانسوی‌ها نامزد شدم. از این رو وضعیت فوق‌العاده اقتصادی اعلام می‌کنم. می‌خواهیم فرانسه را بسازیم و این امر مگر از راه تلاشی عملی، حرفه‌ای و دانشگاهی، محقق نخواهد شد».


او اعلام کرد که در سال 2020، حد اقل حقوق 100 یورو افزایش می‌یابد و در سال 2019 از حقوق‌ها مشمول مالیات نخواهد شد. او از سازمان‌ها هم خواست پاداش سالیانه را بدون هیچ کم و کاست و کسر مالیات پرداخت کنند. او تاکید کرد که در دوره اینده، دولت مالیاتی بر اضافه کاری وضع نخواهد کرد. او افزود: «قوانینی منصفانه‌تر می‌خواهیم».

 

گفتنی است، همانطور که ماکرون خود اعتراف کرده است، تاکنون عدالت در جامعه فرانسه وجود نداشته است، البته این امری نیست که به فرانسه اختصاص داشته باشد و گزارش‌های کشورهای مختلف اروپایی و حتی امریکایی نشان می‌دهد میلیون‌ها بی‌خانمان در این قاره زندگی می‌کنند که سرپناهی برای خود ندارند و در جنگل یا حاشیه خیابان ها در چادر زندگی می‌کنند. همچنین افراد زیادی در این کشورها  زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top