خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ الاثنين ٢٤ جمادى الأولى ١٤٤١ Monday, January 20, 2020
کد خبر: 932040
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۷:۵۱
اخطار مجارستان به اتحادیه اروپا
مجارستان به اتحادیه اروپا اخطار داد در صورتی‌که نظرات رهبران این کشور از سوی پارلمان اروپا «رد» شود، بوداپست به کارزارهای ضد مهاجرتی در بروکسل ادامه خواهد داد.
مجارستان و اتحادیه اروپا اخطار مجارستان به اتحادیه اروپا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، هفته گذشته، یک خودروی باری در حالی‌که با حمل یک تابلوی بزرگ در خیابان‌های بروکسل به «سیاست‌های حامی مهاجرت» کمیسیون اروپا اعتراض می‌کرد، توسط پلیس متوقف شد.

 

سازمان ارتباطات دولت مجارستان که پشت این کارزار تبلیغاتی است، با انتشار یک ویدیو در فیسبوک به این حرکت اعتراض کرد و آن را غیرقانونی خواند. سخنگوی این سازمان افزود که دولت مجارستان حق دارد مواضع و عقایدش را بیان کند.

 

به گزارش یورونیوز، تابلوی خودروی باری تصاویری از حملات تروریستی سال‌های گذشته در اروپا را در کنار عکسی از خی ورهوفستات نخست وزیر پیشین بلژیک، نشان می‌داد. زیر عکس‌ها نوشته‌ای آمده است مبنی بر: «صدها نفر از سال ۲۰۱۵ در حملات تروریستی کشته شده‌اند آن وقت ورهوفستات می‌گوید ما بحران مهاجرتی نداریم.»

 

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، مخالف سرسخت سیاست تقسیم پناهجویان در اتحادیه اروپا است و موضع او دیگر کشورهای اروپایی شرقی را تشویق کرده است تا در برابر پارلمان اروپا و برنامه تقسیم پناهجویان مقاومت کنند.

 

به گزارش بی بی سی، نخست وزیر مجارستان با بدبینی به اتحادیه اروپا می نگرد و مخالف ادغام بیشتر مجارستان در آن است.

 

کارزار ضد مهاجرتی مجارستان در بروکسل، تقلیدی از کارزاری است که نخست وزیر پیشین بلژیک، خی ورهوفستات ماه گذشته برای حمایت از سیاست‌های مهاجرتی در این شهر به راه انداخته بود.

 

سخنگوی سازمان ارتباطات دولت مجارستان افزود: «آن‌ها از یک خودروی باری برای کارزار مهاجرتی استفاده کردند. ما هم همین‌کار را کردیم. اما بروکسل تنها کارزار ما را متوقف کرد که حرکتی ناعادلانه است.»

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top