خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ الأحد ٢٠ صفر ١٤٤١ Sunday, October 20, 2019
کد خبر: 932211
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۲۰:۲۱
اتحاد روسیه و چین در برابر آمریکا
کارشناسان سیاسی ایالات متحده امریکا از ایجاد «اتحادیه شرق» میان روسیه و چین هشدار داده اند.
روسای جمهور روسیه و چین اتحاد روسیه و چین در برابر آمریکا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه امریکایی «د هیلپ»، کارشناس امریکایی جیف خاون نوشت: با وجود این واقعیت که هنوز میان کشور های روسیه و چین تناقضات زیادی وجود دارد و این کشور ها هرگز متحدان رسمی نخواهند شد، اما آنها در حال حاضر موفق به ایجاد «اتحادیه شرق» شده اند که قادر است در برابر امریکا و ناتو مقابله کنند.

به نظر کارشناس؛ در غرب مطمئن هستند که موانع زیادی فرا راه روسیه و چین وجود دارد که به آنها اجازه نخواهد داد که اتحاد قوی ایجاد کنند. برای مثال، خصومت متقابل تاریخی، اختلافات ارضی، و همچنین رقابت برای نفوذ در آسیای مرکزی از جمله این موارد می باشد. 

با این حال، همانطور که خاون خاطر نشان ساخت، بی اعتمادی به سیاست های ایالات متحده باعث از میان رفتن تمام این تناقضات شده و به هردو طرف شرایط برای ایجاد توافقی را فراهم میسازد که به نفع هردو کشور باشد. او همچنین معتقد است که روسیه و چین می توانند در حال حاضر با ایجاد «اتحاد شرق»، همانند اتحادیه‌ای که در آغاز قرن بیستم ایجاد و سپس به سازمان ناتو مبدل شد، در مقابل غرب عرض اندام کنند.

 

از سوی دیگر به نقل از این روزنامه، مزیت اصلی در همکاری میان روسیه و چین این است که هیچ یک از آنها تهدیدی برای کشور دومی نیست. آنها هدف به هم ریختن نظام سیاسی یکدیگر را ندارند و هرگونه رقابت میان آنها برسر منابع و مناطق خواهد بود، در حالی که غرب ایدئولوژی و ساختار خود را به عنوان تنها حقیقت راستین ترویج می کند. روسیه و چین امپراتوری های سابق هستند که قربانی بازی های کشورهای غربی می شدند و اکنون از طریق همکاری اقتصادی هدف آنها پایان دادن به سلطه جهانی ایالات متحده و رشد اقتصادی وتأمین امنیت خود این کشور هاست، زیرا تضعیف ایالات متحده برای آنها مزایای زیادی دربر خواهد داشت.

کلیدواژه ها:
چین  |  روسیه  |  امریکا  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top