خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ الخميس ٢٧ جمادى الأولى ١٤٤١ Thursday, January 23, 2020
کد خبر: 932282
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۵:۳۲
با این قدم‌ها یک زندگی مثبت را شروع کنیم
در این مطلب یادمی‌گیریم که با ۴قدم ساده منفی گرایی راکنار گذاشته ویک زندگی مثبت راشروع کنیم.
شاد با  این  قدم‌ها  یک  زندگی  مثبت  را  شروع  کنیم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،   همه ما تفاوت بین مثبت و منفی را می‌فهمیم درست مثل سیاه و سفید، خوب و بد، و درست و غلط؛ بنابراین تمایل به داشتن یک زندگی خوب و مثبت کاملا طبیعی است.زندگی مثبت با یک هدف یا نیاز خاص فرق می‌کند. اگر چیز خاصی مثل پول، شغل و یا یک شخص بخواهید می‌توانید آن را داشته باشید، اما نمی‌توانید همیشه آن را کنترل کنید.

 

اما زندگی مثبت چیزی است که می‌توانید همیشه خودتان کنترل کرده و از درون تغییر دهید. مهم نیست چه کسی هستید کجا زندگی می‌کنید و چه کاره هستید مهم این است هر زمانی که خواستید می‌توانید زندگی مثبتی داشته باشید.در این مقاله یاد می‌گیریم که با ۴ قدم ساده منفی گرایی را کنار گذاشته و یک زندگی مثبت را شروع کنیم.

 

آیا می‌دانستید بیشتر واکنش‌ها و فعالیت‌های ما با عادت‌های مان کنترل می‌شوند؟

هر روز صبح با صدای آلارم ساعت بیدار می‌شوید و این باعث یک واکنش منفی می‌شود چرا؟ زیرا تحت تاثیر این ذهنیت قرار گرفته اید که زود بیدار شدن یک عادت بد است. در نتیجه ذهنیت منفی نسبت به آلارم ساعت پیدا می‌کنید.

 

شاید با خودتان بگویید صبح‌ها احساس خستگی کاملا طبیعی است، اما نباید روزتان را با بدخلقی شروع کنید. این رفتار دقیقا چیزی است که در ذهن تان برنامه ریزی کرده اید.تغییر ذهنیت کمی زمان می‌برد، زیرا قرار است یک طرز فکر دیگری داشته باشید، اما کار ساده‌ای است. ممکن است به خودتان گفته باشید پاسخ‌های منفی به بعضی چیز‌ها کاملا طبیعی است و از کنترل من خارج است، زیرا یک واکنش کاملا ناخودآگاهانه است. اما ذهن ناخودآگاه را هم می‌توان کنترل و از نو برنامه ریزی کرد.

 

می‌توانید ذهنیت و دیدگاهتان را نسبت به خیلی چیز‌ها تغییر دهید. به عنوان مثال آلارم ساعت یکی از عادت‌های روزانه‌ای است که می‌تواند ذهنیت شما را کنترل کند. مشکل از آلارم ساعت و یا واکنش شما نیست بلکه مشکل اینجاست که در ذهن تان این نوع واکنش منفی را از قبل برنامه ریزی کرده اید بدون این که متوجه شده باشید.ذهن تان را طوری برنامه ریزی کنید که به این موقعیت‌ها واکنش مثبت نشان دهد.

 

بله باید هر روز صبح زود از خواب بیدار شوید. اما به جای این که اجازه دهید آلارم ساعت شما را یاد کار‌هایی بیندازد که دوست ندارید، اما باید انجام دهید به او اجازه دهید یادآور شروع یک روز جدید باشد روزی که فقط برای شما شروع شده است.

 

جملات مثبت حفظ کنید

با حفظ کردن جملات مثبت ذهن تان را مجبور می‌کنید همیشه این جملات مثبت را به کار ببرد و در نتیجه کمک می‌کند زندگی مثبتی داشته باشید. این جملات مثبت ملکه ذهن تان می‌شوند و دیدگاه تان را به زندگی تغییر می‌دهند. این کار به معنای آموزش دادن به خود و یاد گرفتن جملات مثبت نیست بلکه به معنای به کار بردن چیز‌هایی است که از درون تان نشات می‌گیرد.هنگامی که شروع به استفاده از جملات مثبت می‌کنید نه تنها روی طرز فکر خودتان بلکه روی اطرافیان تان هم تاثیر می‌گذارد.

 

آیا تا به حال متوجه شده اید که آدم‌های مثبت چقدر دوست دارند روحیاتشان را به محیط و آدم‌های اطرافشان منتشر کنند؟ لبخند، لبخند می‌آورد و یا یک گفتگوی مثبت به دنبال خود گفتگو‌های مثبت می‌آورد.

 

روی مسائل مهم تمرکز کنید

در زندگی هم جنبه‌های مثبت هست هم منفی و نمی‌توان آن را تغییر داد، اما می‌توان تعیین کرد که کدام یک از آن‌ها روی شما تاثیر بگذارد.می‌توانید به چیز‌هایی که مهم هستند تمرکز کنید. بسیار ساده است نگاهی به گذشته، حال و آینده خود بیندازید. چقدر انرژی روی چیز‌هایی گذاشتید که در آخر فهمیدید هیچ اهمیتی ندارند؟

 

واقعیت این است که نباید به هر چیزی اهمیت بدهیم. مثلا به این که همکلاسی‌های قدیمی من چه فکری درباره من می‌کنند و یا همکارانم پشت سرم چه حرف‌هایی می‌زنند.در نتیجه نمی‌توانیم به تمام جوانب زندگی تسلط داشته باشیم و روی هر چیزی انرژی صرف کنیم. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که مسائل مهم را اولویت بندی کنیم و فقط به آن‌ها بپردازیم.

 

نه گفتن را یاد بگیرید

برای بعضی‌ها نه گفتن سخت است، زیرا باعث ناراحتی دیگران و از دست دادن یک فرصت می‌شود. به همین دلیل است که کلمه “نه” را یک کلمه منفی می‌شناسیم.مشکل اینجاست که فراموش کرده ایم نمی‌توانیم به همه چیز بله بگوییم. وقتی به یک چیزی بله می‌گوییم به چیز دیگری نه گفته ایم. مدیرتان از شما خواسته است تا دیروقت بمانید و پروژه را به اتمام برسانید به او بله می‌گویید، زیرا نمی‌خواهید ناامیدش کنید. اما در عوض فرصت بازی کردن با فرزندتان را از دست می‌دهید حتی اگر به او قول داده باشید.

 

واقعیت این است که با بله گفتن یکنه هم در کنار آن گفته اید. وقتی تصمیم می‌گیرید یک کاری را انجام دهید مجبور می‌شوید کار دیگری را کنار بگذارید. خوب بود اگر می‌توانستیم هر دو را انجام دهیم، اما امکان پذیر نیست.

 

نه گفتن را یاد بگیرید این کار بسیار ساده‌ای است. فقط کافی است بفهمید چه کاری را دوست دارید انجام دهید و چه کاری را دوست ندارید. با این کار شما نه نگفته اید بلکه از سوی دیگر می‌دانید که قرار است به کار دیگری بله بگویید.

 

خبرنگاران جوان

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top