خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ السبت ١٩ صفر ١٤٤١ Saturday, October 19, 2019
کد خبر: 932330
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۲۱:۱۰
درگیری داخلی پلیس رژیم صهیونیستی با اسرائیلی‌ها
پلیس رژیم صهیونیستی با اسرائیلی‌های ارتدوکس ساکن سرزمین‌های اشغالی که معترض قانون خدمت سربازی بودند درگیر شد.
نظامیان اسرائیل درگیری داخلی پلیس رژیم صهیونیستی با اسرائیلی‌ها
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، پلیس رژیم صهیونیستی در جریان اعتراضات یهودیان ارتدوکس علیه پیش نویس ارتش رژیم صهیونیستی در خیابان اصلی شهر بنی براک فلسطین اشغالی با آنها درگیر شده و 28 تن را دستگیر کرد.

 

پلیس رژیم صهیونیستی گفت که تظاهرکنندگان "باعث ایجاد اختلال و بسته شدن خیابانها شده اند." معترضان در وسط خیابان جابوتینسکی نشستند و شعارهایی را علیه پیش نویس قانون سربازی اجباری در ارتش سردادند.


این یهودیان ارتدوکس معترض که 10 درصد از جمعیت اسرائیل را تشکیل می دهند، به دلیل ناسازگار بودن شرايط در ارتش این کشور بر اساس شریعت یهودی از خدمت سربازی اجباری امتناع می ورزند. طبق قوانین رژیم صهیونیستی خدمت سربازی اجباری برای مردها در این کشور سه سال و برای زنان دو سال است.

 

لازم به ذکر است که اسرائیل بیش از 70 سال است که با کمک انگلیس و پشتیبانی آمریکا فلسطین را به اشغال خود در آورده و میلیون‌ها نفر از مردم این سرزمین را در سوریه و لبنان آواره کرده است. عده کمی هم که باقی مانده‌اند در قسمت محدودی از فلسطین اشغالی شامل نوار غزه و کرانه باختری به شکلی زندانی شده‌اند. همچنین در این سالها دهها هزار از مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

 

از نظر جمهوری اسلامی راه حل فلسطین انتخابات آزاد توسط مردم فلسطین و تشکیل حکومت توسط آنهاست و آنها تصمیم خواهند گرفت که اسرائیلی‌ها در این سرزمین بمانند یا به زادگاه خودشان (اروپا، آمریکا و دیگر کشورها) برگردند. البته رژیم صهیونیستی زیر بار این انتخابات نخواهد رفت مگر با مقاومت و قدرت گرفتن نیروهای فلسطینی در نوار غزه و کرانه باختری.

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top