|
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ الاثنين ٢٢ ذو القعدة ١٤٤١ Monday, July 13, 2020
کد خبر: 934724
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۵:۲۴
طرح معلم تمام وقت به امضای رئیس جمهوری رسیده است
معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت:طرح معلم تمام‌وقت به امضای رئیس‌جمهوری رسیده وبه آموزش وپرورش ابلاغ‌شده است.
مدرسه طرح  معلم  تمام وقت  به  امضای  رئیس  جمهوری  رسیده  است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،    علی اللهیار ترکمن ضمن قدردانی از تلاش مدیران کل برای تأمین منابع مورد نیاز گفت: درباره بیمه‌ها با مصوبه دولت، بیمه تکمیلی ایثارگران به دستگاه اجرایی واگذار شده است و برای تأمین بیمه شاغلان به اعتبار نیاز داریم که، چون از طریق بودجه آموزش و پرورش امکان‌پذیر نبود مقرر شد شرکت بیمه دی از آبان ماه خدمت‌رسانی به ایثارگران شاغل را ادامه بدهد و اعتبار آن را سازمان برنامه تأمین کند. سازمان برنامه ابلاغ کرده است که اعتبار بیمه ایثارگران بازنشسته از طریق دستگاه ذی‌ربط که سازمان بازنشستگی است، تأمین شود.

 

اللهیار به بیمه تکمیلی فرهنگیان اشاره کرد و بیان کرد: بیمه تکمیلی کارکنان وزارت آموزش و پرورش به دلیل نارضایتی از شکل صندوقی باید تغییر رویکرد می‌داد و به این دلیل رایزنی با ۱۱شرکت انجام شد و آنچه در حال حاضر ابلاغ شده است بدون محدود کردن خدمات و شوک قیمتی است و پرکاربردترین خدماتی که شناسایی کردیم، همین دو شکل «الف» و «ب» است که ۹خدمت بدون سقف در آن گنجانده شده است.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی ادامه داد: در طرح بیمه محدودیت‌هایی داشتیم که تحلیل هزینه برای شرکت بیمه تقریباً ۱.۵ درصد بیشتر سود ندارد و بسیاری از شرکت‌ها به همین دلیل وارد قرارداد با آموزش و پرورش نمی‌شوند. از سازمان امور اداری و استخدامی پاسخ داده شد که آموزش و پرورش مازاد نیروی انسانی دارد و به همین دلیل در گرفتن مجوز برای تأمین نیروی انسانی با چالش روبه‌رو هستیم که باید هرچه زودتر سند جامع نیروی انسانی نهایی شود.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گفت: طرح معلم تمام‌وقت به امضای رییس جمهور رسیده و به آموزش و پرورش ابلاغ‌شده است که به‌زودی برای اجرا به اداره‌های کل استان‌ها نیز ابلاغ خواهد شد و همچنین برای غذای مدارس شبانه‌روزی تأمین اعتبار شده است و مستقیماً به‌حساب مدارس واریز شده است.وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال ۹۸ چند ویژگی تبدیل تهدید‌ها به فرصت، توسعه اقتصاد مقاومتی، صیانت از اشتغال، تأمین معیشت، ارتقای شاخص‌های سلامت و عدالت اجتماعی مدنظر قرارگرفته است.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی به اصلی‌ترین اصلاحات ساختاری که در لایحه بودجه انجام‌گرفته است اشاره کرد و گفت: کاهش استفاده از درآمد‌های ارزی که از ۲۷ میلیارد دلار به ۲۱.۷ میلیارد دلار کاهش‌یافته است، برنامه‌ریزی و نگاه پایدار به بودجه بر اساس سازوکار‌هایی که در تبصره‌ها پیش‌بینی شده است، الزام صندوق‌های بازنشستگی به افزایش کارایی و کارکرد بنگاه‌های وابسته به نحوی‌که بخشی از کسری‌های پرداخت حقوق بازنشستگان از منابع داخلی آن‌ها کمک گرفته شود، اصلاح فرآیندی در آموزش و پرورش، اولویت‌بندی به تخصیص پروژه‌های عمرانی، هدفمند کردن مصرف درآمد‌های اختصاصی دستگاه‌ها و مصرف مبتنی بر نیاز، ممنوعیت ایجاد مراکز آموزشی عالی و انتقال دانشگاه‌های وابسته دستگاه‌های اجرایی به وزارت علوم، حذف موازی‌کاری‌ها، ممنوعیت ایجاد واحد‌های اداری جدید در شهرستان و افزایش شفافیت و انضباط بودجه‌ای از جمله این اصلاحات است.

 

اللهیار اظهار کرد: در بند "ب" تبصره ۲۱ به آموزش‌وپرورش اشاره و در حوزه سیاست‌های اصلاحات ساختاری پیش‌بینی شده است که ۱۰درصد از دانش‌آموزان را به صورت خرید خدمات از بخش غیردولتی تحت پوشش ببریم و البته آموزش به‌صورت رایگان ارائه خواهد شد. کاهش ادارات مناطق و نواحی مستقر در مراکز استان‌ها هم از برنامه‌ها است که باید حداکثر به ۶۲واحد برسد و خرید خدمات آموزشی برای تأمین نیرو‌های پژوهش‌سرا‌ها و راهنمایان تعلیماتی، مربیان بهداشت و متصدیان آزمایشگاه‌ها است که ۳۰ درصد تا پایان سال ۹۸ و ۵۸درصد تا پایان سال ۹۹ از این حوزه تأمین می‌شوند. درنهایت تجمیع ادارات آموزش که تعداد دانش‌آموزان آن زیر ۵۰۰۰ نفر است.

 

میزان

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top