خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ الاثنين ٥ شعبان ١٤٤١ Monday, March 30, 2020
کد خبر: 935786
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۲۱:۲۴
تاثیر منفی فست فودها بر سلامت جنسی مردان
مطالعه ای که به تازگی منتشرشده ازوجود یک ماده شیمیایی دربسته بندی فست فودهاوماهیتابه های نچسب خبرمی دهدکه تاثیرات قابل توجهی برتوانایی جنسی مردان دارد.
فست فود تاثیر منفی  فست فودها  بر سلامت  جنسی  مردان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،   مطالعه ای که به تازگی منتشر شده از وجود یک ماده شیمیایی در بسته بندی فست فودها و ماهیتابه های نچسب خبر می دهد که تاثیرات قابل توجهی بر توانایی جنسی مردان دارد.بر اساس  این مطالعه که در نشریه «غدد درون ریز و متابولیسم کلینیکی» منتشر شده، مردانی که در معرض مواد پرفلورولکیل قرار داشته اند، اندام جنسی شان ضعیف شده است.

 

این مواد که با عنوان پی اف سی ها نیز از آنها یاد می شود، کیفیت منی را نیز کاهش می دهند. این مواد با هدف ساده ترکردن پخت و پز طراحی شده اند، ولی به نظر می رسد که اثر عجیبی بر اندام جنسی مردان نیز دارند.پرفلورولکیل و پولی فلورولکیل موادی از دسته مواد ارگانیک فلوئوری شده هستند که حداقل یک اتم کربن کاملا فلوئوری شده دارند.

 

این مواد در آب آشامیدنی برخی مناطق نیز یافت می شوند. در این مطالعه پژوهشگران مردان جوانی را که در پادوآی  ایتالیا زندگی می کردند مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. گفته می شود که آب این مکان به شدت آلوده به پی اف سی هاست.

 

در این مطالعه ۳۸۳ دانش آموز پسر دبیرستانی مورد تجریه و تحلیل قرار گرفتند که ۲۱۲  نفر آنها در سراسر ماه های ژوئن و می ۲۰۱۷ در معرض این مواد قرار داشتند. سپس خون آنها برای اندازه گیری هورمون های جنسی و نیز نمونه هایی از منی آنها مورد آزمایش قرار گرفت. در کنار این آزمایش ها برخی اندازه گیری های فیزیکی نیز از آنها به عمل آمد.

 

به نوشته میرور: «در این مطالعه پژوهشگران به سرپرستی اندریا دی نیسیو آمده است: «آن گونه که در این مطالعه مستند شده،  پی اف سی ها تاثیر قابل توجهی بر  سلامت مردان دارند و مستقیما در آزادسازی هورمون هایی که به طور بالقوه در باروری مردانه اثر می گذارند مداخله می کنند. ما دریافته ایم که افزایش سطح پی اف سی در پلاسما و مایع منی به شکل مثبتی با  میزان تستسترون و کاهش کیفیت منی و اندام جنسی مردانه اثر دارد.

 

نگران کننده آنکه این پژوهشگران مشکلی را کشف کرده اند که از سال ۱۹۷۸ به این سو بر مردان جوان اثرگذار بوده است و از سوی دیگر  پی اف سی ها نیز قرار نیست به این زودها از زندگی ما حذف شوند. این پژوهشگران می گویند با توجه به تداوم حضور این مواد در زندگی ما، حرکت بعدی می تواند پیدا کردن راهی برای خارج کردن پی اف سی ها از خون باشد.»

 

به گفته نویسندگان این مطالعه، قرار داشتن درمعرض این مواد «تاثیر به شدت قابل توجهی بر سلامت مردان» دارد. مواد شیمیایی ساخته دست انسان مدت هاست که در طیف وسیعی از محصولات مصرفی مورد استفاده قرار گرفته اند. از جمله این مواد می توان از  ظروف آشپزی نچسب، الیاف های عایق بندی آب و محصولات کاغذی مقاوم در برابر روغن نام برد. از آنها در فوم های ضد آتش سوزی نیز استفاده می شود. کسانی که در معرض این مواد قرار دارند ممکن است به طیفی از مشکلات سلامتی مبتلا شوند، از جمله بیماری تیروئید، تضعیف سیستم ایمنی، خطرات ناباروری و سرطان هایی خاص. این مواد در طبیعت تجزیه نمی شوند.

 

پس ما برای ایمن نگه داشتن خودمان چه می توانیم کنیم؟ دی نیسو معتقد است که اولویت بعدی سردرآوردن از این است که چگونه به شکل ایمنی پی اف سی ها را از خون خارج کنیم. تا وقتی که بتوان این کار را انجام داد و تا زمانی که مصرف این مواد ممنوع یا محدود نشده، مجبور به تحمل عوارض آن هستیم.

 

او گفته است: «دست کم در ایتالیا فهمیدن این موضوع بسیار سخت است که آیا محصولی حاوی این مواد هست یا نه. در صورتی که روی یک محصول به وضوح درج شده باشد که عاری از پی اف او ای است، من باز هم احساس امنیت نمی کنم. پی اف او ای تنها یکی از صدها ماده از خانواده پی اف سی ها هستند. همه آنها می توانند خطرناک باشند. در نتیجه پرهیز کردن از هر گونه تماسی با انواع از پی اف سی ها کار بسیار دشواری است. شما چه فکر می کنید؟

 

سرپوش

2025

پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top