|
پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ الخميس ١٢ شوّال ١٤٤١ Thursday, June 4, 2020
کد خبر: 936685
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۱:۵۳
آمریکا: ایران بزرگترین کشور خاورمیانه در فناوری موشک‌های بالستیک است
در گزارش مربوط به سیاست آمریکا در رشته دفاع ضد هوایی آمده است: «ایران بزرگترین کشور از لحاظ نیروی موشک های بالستیکی در خاور میانه است و به طراحی موشک های قاره پیما ادامه می دهد».
موشک آمریکا: ایران بزرگترین کشور خاورمیانه در فناوری موشک‌های بالستیک است
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، آمریکا معتقد است که ایران در جهت ساخت موشک قاره پیما تلاش می‌کند. در گزارش دولت آمریکا در بخش مربوط به سیاست آمریکا در رشته دفاع ضد هوایی آمده است: «ایران بزرگترین کشور از لحاظ نیروی موشک های بالستیکی در خاور میانه است و به طراحی فناوری مورد استفاده در ساخت موشک های قاره پیما که می توانند خطری برای آمریکا باشند ادامه می دهد».

 

در گزارش مذکور آمده است که پیشرفت ایران در برنامه فضایی می تواند راه دستیابی به موشک های بالستیکی قاره پیما را کوتاهتر سازد.

 

پیشتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران اعلام کرده بود که پرتاب موشک ها و آزمایش آن ها قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل به شماره 2231 را نقض نمی کند. واشنگتن بر این نکته اصرار می ورزد که این قطعنامه آزمایش موشک ها را برای ایران ممنوع کرده است. روسیه به این نکته اشاره می کند که در متن قطعنامه نه «ممنوعیت» بلکه «فراخوان» قید شده است.

 

گفتنی است، آمریکا بزرگترین زرادخانه موشکی و حتی هسته‌ای جهان را داراست و همواره ایران را به حمله نظامی تهدید کرده است. با این حال ایران در دکترین نظامی خود صنعت موشکی را دفاعی تعریف کرده و از آن در راستای تأمین امنیت مردم خود بهره برده است. این عمل آمریکا که همواره با ایران دشمنی ورزیده است اما در عین حال تلاش دارد با فشار از طریق سازمان ملل و کشورهای اروپایی ایران را از تکنولوژی های برتر نظامی محروم کند به معنی تضعیف نظامی ایران برای آماده سازی حمله نظامی به این کشور است که البته مردم ایران نشان داده‌اند خوابی تعبیر نشدنی است.

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top