|
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ السبت ٧ شوّال ١٤٤١ Saturday, May 30, 2020
کد خبر: 940551
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۴ - ۱۸:۱۴
تبعات فرهنگ غرب در اروپا، در 50 سال اخیر؛ دوبرابری نرخ طلاق و نصف شدن نرخ ازدواج!
اطلاعاتی که از سوی مرکز آمار اتحادیه اروپا «یوروستات» منتشر شده است نشان می‌دهد نرخ ازدواج در سراسر اتحادیه اروپا رو به کاهش است و در مقایسه با سال ۱۹۶۵ میلادی نزدیک به ۵۰ درصد کمتر شده است؛ در مقابل نرخ طلاق تقریبا دو برابر شده است.
اتحادیه اروپا تبعات فرهنگ غرب در اروپا، در 50 سال اخیر؛ دوبرابری نرخ طلاق و نصف شدن نرخ ازدواج!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، یورونیوز گزارش داد؛ اطلاعاتی که از سوی مرکز آمار اتحادیه اروپا «یوروستات» منتشر شده است نشان می‌دهد نرخ ازدواج در سراسر اتحادیه اروپا رو به کاهش است و در مقایسه با سال ۱۹۶۵ میلادی نزدیک به ۵۰ درصد کمتر شده است؛ در مقابل نرخ طلاق تقریبا دو برابر شده است.

 

بر اساس این اطلاعات در لیتوانی در سال ۲۰۱۷ میلادی بطور متوسط از هر ۱۰۰۰ نفر ۷.۵ نفر ازدواج کرده‌اند. کمترین نرخ ازدواج نیز در اسلوونی به ثبت رسیده است؛ در این کشور بطور متوسط از هر ۱۰۰۰ نفر ۳.۱ نفر ازدواج کرده‌اند.


کشورهای غرب اروپا از جمله ایتالیا، لوکزامبورگ، پرتغال، فرانسه، اسپانیا، هلند و بلژیک نیز کمترین نرخ ازدواج به ثبت رسیده را دارند.

 

نکته جالب در این آمارها این است که این گزارش نشان می‌دهد با فروکاسته شدن  ارزش ازدواج و جایگاه خانواده در اروپا، در سال ۲۰۱۶ میلادی در سراسر اتحادیه اروپا شمار زاد و ولد کودکان در خانواده‌هایی که زوج‌ها بدون ازدواج با هم زندگی می‌کنند بیش از شمار زاد و ولد در خانواده‌هایی بوده است که با ازدواج رسمی شکل گرفته‌اند.

 

گفتنی است، فرهنگ غربی با آزادی افسار گسیخته جنسی عجین شده است و نقش خانواده و کانون خانواده به عنوان محل رسمی روبط عاطفی همسران و محل تمتعات جنسی همسران به شدت کاهش یافته است.  این اتفاق موجب کاهش نرخ ازدواج و افزایش طلاق شده است. همچنین این مطلب باعث افزایش زندگی دو جنس مخالف بدون ازدواج شده است که به ازدواج سفید معروف شده است. در این زندگی خانواده هیچ گونه جایگاهی ندارد بلکه دو جنس مخالف  که به اصطلاح ایرانیان «دوست دختر و پسر» نامیده می‌شود تا زمان دلخواه در یک خانه زندگی می کنند و در زمان دلخواه یکدیگر را ترک می‌کنند.

 

لازم به ذکر است که این فرهنگ غربی که تبعات بی‌شماری از جمله تعداد زیاد فرزندان بی‌سرپرست و بد سرپرست و افزایش بزهکاری شدید در بین کودکان را در جامعه به دنبال داشته است توسط رسانه‌های معاند و غربی در حال اجرا در کشورهای اسلامی و حتی ایران اسلامی است.

 

به عنوان نمونه بارها رسانه اروپایی رادیو زمانه و وبسایت این رسانه برنامه‌هایی در تبلیغ ازدواج سفید و ذکر محاسن آن و ترویج این فرهنگ در ایران داشته است. یا به عنوان نمونه بارها شبکه من و تو در مورد محاسن افزایش طلاق و رهاکردن زندگی رسمی به دلیل خسته شدن از همسر قانونی و شرعی برنامه هایی داشته است.

 

با صرف نظر از تبعات معنوی و ممنوعیت‌های شرعی و قانونی این قبیل مسائل در کشورهای اسلامی از جمله ایران، باید گفت، برخلاف آنچه این رسانه‌ها از مزایای ازدواج سفید، یا طلاق منتشر می‌کنند، این آمار و آمارهای دیگر از کشورهای اروپایی و آمریکا نشان می‌دهد که این آزادی‌های افسار  گسیخته و برخواسته از امیال شهوانی چالش‌های جدی و تبعات منفی اجتماعی و فرهنگی زیادی برای جامعه و مردم آن جامعه دارد.

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top