|
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ السبت ٧ شوّال ١٤٤١ Saturday, May 30, 2020
کد خبر: 942331
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۱:۴۴
دردسرهای زوج خلجی و شیخ الاسلامی برای بی‌بی‌سی | ویدئو
جلسه متهمان پرونده فساد مالی در پتروشیمی از روز چهارشنبه، 15 اسفند ماه آغاز شد اما در این بین یکی از متهمان این پرونده به دلیل سوابق و روابط خانوادگی در کانون توجه رسانه ها قرار گرفت.
مهدی خلجی و شیخ الاسلامی دردسرهای زوج خلجی و شیخ الاسلامی برای بی‌بی‌سی | ویدئو
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مرجان شیخ الاسلامی از جمله متهمان این پرونده است که مطابق گزارشات همسر مهدی خلجی، کارمند انستیتو ضد ایرانی واشنگتن و از کارشناسان ثابت شبکه لندنی بی بی سی فارسی است.

 

بنابر گزارش ها، از سال 2014، مهدی خلجی با شیخ الاسلامی در خارج از کشور، یک شرکت مشترک به ثبت رسانده و رسما به شریک تجاری همسرش نیز تبدیل شده است.

 

بی بی سی فارسی که در بررسی پرونده‌های فساد، تمامی روابط خانوادگی متهمان را برای منتسب کردن آنها به نظام، زیر و رو می کند، در این پرونده تنها از شهرت شیخ الاسلامی نسبت به دیگر متهمان در فضای مجازی خبر می دهد و هیچ اشاره ای به علت این شهرت نکرد.

 

این شبکه انگلیسی به جای دعوت از مهدی خلجی و شیخ الاسلامی که هم اکنون در کاناداست، سعی کرد فساد در پتروشیمی را ناشی از تحریم ها و مقاومت ایران در برابر خواسته های دولت های غربی جلوه دهد و برخلاف گذشته به متهمان این پرونده چندان کاری نداشت!

 

بی بی سی البته با این ادعا کرد شیخ الاسلامی حاضر به مصاحبه با بی بی سی نشده و درمورد عدم دعوت از خلجی هم هیچ توضیحی نداد.

 

این شبکه حتی پا را فراتر گذاشته و تحریم های دردسرساز برای ایران را گسترش داده و پای برنامه دفاعی و حقوق بشر را هم به میان کشید. گرچه تحریم هایی در این زمینه ها علیه ایران وضع شده اما این تحریم ها غالبا متوجه افراد و چند موسسه و سازمان خاص است و تحریم هایی که ایران را با مشکل مواجه کرده، تحریم های هسته ای است که قرار بود با برجام رفع شود.

 

در این نمایش مضحک، یکی از کارشناسان بی بی سی، در ادعایی عجیب، تنها راه حل جلوگیری از این فسادها را تسلیم شدن ایران در برابر خواسته های غرب عنوان می کند!

 

فیلم

البته نحوه برخورد بی بی سی با این پرونده مورد انتقاد اپوزیسیون خارج نشین هم قرار گرفته است.

 

آیدا احدیانی، نویسنده ساکن کانادا، در توئیتی خطاب به مدیران بی بی سی نوشت: « کی رو دارید رنگ میکنید با این دلایل؟! »

 

عکس/ توئیت احدیانی

مهدی خلجی هم در فضای مجازی به جای پاسخگویی به فرافکنی و مظلوم نمایی پرداخت که با واکنش تندی هم مواجه شد. ( بیشتر بخوانید )

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top