خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ الخميس ١٥ شعبان ١٤٤١ Thursday, April 9, 2020
کد خبر: 943019
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۸:۱۲
یک بام و دو هوای رسانه های معاند درباره «مرجان شیخ الاسلامی» صدای خبرنگار بی بی سی را هم درآورد
بی بی سی فارسی که در بررسی پرونده‌های فساد، تمامی روابط خانوادگی متهمان را برای منتسب کردن آنها به نظام، مورد توجه قرار می دهد در این پرونده تنها از شهرت شیخ الاسلامی نسبت به دیگر متهمان در فضای مجازی خبر می دهد و هیچ اشاره ای به علت اصلی این شهرت، یعنی نسبت زناشویی وی با یکی از مخالفان جمهوری اسلامی نکرد.
رسانه یک بام و دو هوای رسانه های معاند درباره «مرجان شیخ الاسلامی» صدای خبرنگار بی بی سی را هم درآورد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، یک بام و دوهوای رسانه های معاند فارسی زبان در خصوص اتهامات مرجان شیخ الاسلامی، همسر یکی از فعالان اپوزیسیون مورد توجه رسانه ها و فعالان فضای مجازی قرار گرفته است.

 

در اولین نمونه از این سیاست، بی بی سی فارسی که در بررسی پرونده‌های فساد، تمامی روابط خانوادگی متهمان را برای منتسب کردن آنها به نظام، مورد توجه قرار می دهد در این پرونده تنها از شهرت شیخ الاسلامی نسبت به دیگر متهمان در فضای مجازی خبر می دهد و هیچ اشاره ای به علت اصلی این شهرت، یعنی نسبت زناشویی وی با یکی از مخالفان جمهوری اسلامی نکرد.

 

اما نکته بعدی مربوط به نحوه انتشار تصاویر این متهم در رسانه های فارسی زبان معاند است به گونه ای که حتی مورد توجه، فرشته قاضی، خبرنگار بی بی سی فارسی و یورونیوز هم قرار گرفته است.

 

این خبرنگار در صفحه توئیتر خود نوشت: «یک نکته جالب در قضیه مرجان شیخ‌الاسلامی آل‌آقا اینه که رسانه های داخل کشور عکس بی حجاب او را منتشر می کنند و رسانه های خارج از کشور عکس با حجاب اش را!»

 

البته بخشی از اظهارات قاضی نادرست است چرا که برای مثال خبرگزاری ایسنا هنگام انتشار خبر «جوابیه» مرجان شیخ الاسلامی، عکسی با حجاب از وی را کار کرده است.

 

 

اما از سوی دیگر رسانه های معاند به کررات برای پوشش اخبار این متهم، از تصاویر با حجاب وی هنگام حضور در ایران استفاده می کنند که این روش برای تاثیرگذاری بر ناخودآگاه مخاطب مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top