|
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ الأحد ٨ شوّال ١٤٤١ Sunday, May 31, 2020
کد خبر: 945328
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۲:۴۹
جانبداری بی بی سی از فیلم جنجالی و بدون مجوز قانونی |فیلم
چون اصلاح طلبان این روزها در سیبل انتقادات مردم به دلیل حمایت از دولت و ناکارآمدی آن قرار دارند، قرار نیست در گزارش بی بی سی هم به نقطه هدف بدل گردند، لاجرم نقش منفی آنها به جناح رقیب تحمیل می شود.
یکتا ناصر در رحمان 1400 جانبداری بی بی سی از فیلم جنجالی و بدون مجوز قانونی |فیلم
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، بی بی سی فارسی بصورتی جانبدارانه مسئولیت ممانعت از اکران فیلم "رحمان 1400" را صرفا متوجه طیف سیاسی اصولگرا کرد.

 

گزارش گزینشی بی بی سی فارسی، با القاء دوقطبی تقابل مردم_نظام چنین شروع می شود: فیلمی که توانسته دل مخاطب را بدست آورد اما دل عده ای دیگر را خون کرده، منتقدان سرسختش بیشتر در جبهه اصولگرایان بوده اند.

 

در برشماری این منتقدان سرسخت! رسانه پادشاهی انگلیس، به دو روزنامه کیهان و جوان اشاره می کند و یکی را وابسته به رهبری و دیگری را به سپاه معرفی می کند، واقعا دوقطبی تقابل با مردم، تابلوتر از این.

 

این تلویزیون دولتی و وابسته، روزنامه فرهیختگان را که حامی دولت بوده و دارای تمایلات واضح اصلاح طلبانه است را نیز به طیف اصولگراها نسبت داد.

 

آنچه واضح است تعابیر تندی است که در فرهیختگان در انتقاد از فیلم بکار رفته از کیهان و جوان سبقت گرفته است.

شاید سنگین ترین انتقادها را روزنامه شاخص اصلاح طلبان، اعتماد داشته اما اثری از موضع گیری آن در این گزارش نیست.

اعتماد با جانمایه قراردادن موضوع" جابه‌جایی مرزهای اخلاقی و ابتذال" در مقاله خود علیه این فیلم نوشت: رحمان ۱۴۰۰ همه مرزهاي كمدي و هزل و هجو را در‌نورديده و تعاريف جديدي را از ابتذال كلامي، حركتي، تصويري و ساختاري در سينماي ايران ارايه داده است. مرزهاي ابتذال و اخلاق در "رحمان ۱۴۰۰" جا به ‌جا شده اند. این فیلم پر است از از محتويات غير‌اخلاقي و مبتذل كه با روحيات و فرهنگ جامعه امروز ايران تناقض كامل دارد و باعث شرمساري بسياري از بينندگان مي‌شود.

 

با این وجود، چون قرار نیست اصلاح طلبان که این روزها در سیبل انتقادات مردم به دلیل حمایت از دولت ناکارآمد روحانی قرار دارند، در گزارش بی بی سی هم به نقطه هدف شلیک بدل گردند، لاجرم نقش منفی آنها در این گزارش تلویزیونی به اجبار به جناح رقیب آنها تحمیل می شود.

 

واضح است که مجوز ساخت، پخش و ممیزی یک فیلم تحت نظارت وزارت ارشاد بوده و این وزارت خانه اکنون تحت مدیریت اصلاح طلبان همواره بهره مند از الطاف رسانه ای بی بی سی به عنوان تریبون آزاد آنها قرار دارد.

 

از سوی دیگر واضح است هیچ کشوری از جمله انگلیس اجازه نمی دهد فیلمی بدون مجوز اکران شود ولو مخاطب پسند باشد. با این حال وقتی پای تخریب رقیب وسط باشد بی بی سی طرفدار فیلم بدون مجوز و پخش غیرقانونی آن نیز می شود.

 

نکته قابل تامل دیگر درباره این فیلم آنکه، گفته می شود با توجه به شدت صحنه های نامناسب فیلم، علی سرتیپی، تهیه کننده این فیلم تائید کرده حاضر نیست همراه زن و فرزندانش به تماشای فیلمی که خود ساخته بنشیند.

 

با این حال شنیده ها حکایت از پیگیری رفع توقیف از فیلم و بازگشت آن به پرده نقره ای سینما از سوی وی دارد تا برای تصاحب سود و ثروت بیشتر، فرهنگ کشور را مسموم کند.

 

گفته می شود یکی از مصادیق مافیای سینما تهیه کننده این فیلم ضداخلاقی است.

 

لینک دانلود

 

115

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top