خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ الأربعاء ٢٣ صفر ١٤٤١ Wednesday, October 23, 2019
کد خبر: 945630
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۱۶:۰۸
ایران ، بهشت تعطیلات کاری !
بررسی شرایط کاری درکشورهای مختلف نشان می‌دهدکه میزان آزادی کارکنان درمحیط کاری درکشورهای مختلف بایکدیگربسیارمتفاوت است.ایران درمقایسه باسایرکشورها، بالاترین میزان تعطیلات رادارد.
تعطیلت کاری ایران ، بهشت  تعطیلات کاری !
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،   ایران در مقایسه با سایر کشورها، بالاترین میزان تعطیلات را دارد.کار کردن برای کسب درآمد و تأمین هزینه‌های زندگی به یکی از اصلی‌ترین واقعیات زندگی اکثر ما تبدیل شده است. با این حال گاهی اوقات کار کردن مانع پرداختن به سایر امور زندگی، بودن در کنار دوستان و خانواده و خسارات شغلی نظیر آسیب‌های روحی و جسمی می‌شود.

 

با این حال بررسی شرایط کاری در کشورهای مختلف نشان می‌دهد که میزان آزادی کارکنان در محیط کاری در کشورهای مختلف با یکدیگر بسیار متفاوت است.در این گزارش که با استفاده از داده‌های سازمان کار جهانی و مؤسسه تحلیل داده‌های جهانی به دست آمده است، آمارهای جالبی از وضعیت کار در کشورهای مختلف جهان حاصل شده است که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم:

 

بیشترین تعطیلات رسمی

تعطیلات عمومی عالی هستند. روزهایی که نیاز به کار کردن ندارید و می‌توانید در کنار خانواده یا دوستان خود تفریح کنید. در بین کشورهای جهان، سه کشور دارای بیشترین میزان تعطیلات عمومی هستند: کامبوج، ایران و ویتنام که هر سه در طول دارای سال دارای ۲۷ روز تعطیلی عمومی هستند.از سوی دیگر ژاپن، صحرای غربی و مولداوی دارای کمترین تعطیلات عمومی هستند.

 

بیشترین مرخصی استعلاجی

یکی دیگر از ویژگی‌های یک کشور خوب، توانایی کارکنان برای گرفتن مرخصی استعلاجی در زمانی است که به دلیل بیماری شدید قادر به کار نیستند. اگر چه در بسیاری از شرکت‌ها دست مدیران برای تعیین سقف این مرخصی‌ها باز است اما اکثر کشورها دارای حد قانونی هستند.آمریکا در این خصوص هیچ محدودیتی ندارد و چین، روسیه و کانادا از دیگر کشورهایی هستند که بیشترین مدت مجاز مرخصی استعلاجی را دارند.

 

بیشترین مرخصی زایمان

مادران کشورلتونی می‌توانندتاسقف ۶۵۸ روزمرخصی باحقوق دریافت کنند.انگلیس با ۲۷۳ روزمرخصی باحقوق و ۹۱روز مرخصی بی حقوق دررده دوم وآمریکا با ۸۴ روزمرخصی بی‌حقوق،بیشترین مرخصی زایمان را دارند.

 

از طرف دیگر کشور بحرین دارای بیشترین مرخصی با حقوق سالانه است به گونه‌ای که کارکنان بحرینی می‌توانند تا سقف ۴۹ روز در سال به مرخصی با حقوق بروند. بیشترین مدت مرخصی بدون حقوق در طول سالیان کاری تا بازنشستگی برای مردان متعلق به قزاقستان و برای زنان متعلق به مغولستان است که به طور متوسط و به ترتیب معادل ۱۱۱۶ و ۳۰۶۱ روز است.

 

ایسنا

2025

پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top