خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ الخميس ١٦ ربيع الأوّل ١٤٤١ Thursday, November 14, 2019
کد خبر: 945831
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۲/۱ - ۱۲:۲۴
تحلیل کارشناس سیاسی از فرمایش رهبر انقلاب درباره دشمن
کارشناسی مسائل سیاسی و منطقه‌ای تحلیل خود را درباره فرمایش امام خامنه‌ای مبنی بر اینکه دشمن در دشمنی خود نفس‌های آخر می‌کشد، ارائه کرد.
رهبر انقلاب تحلیل کارشناس سیاسی از فرمایش رهبر انقلاب درباره دشمن
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سعدالله زارعی کارشناس مسائل سیاسی و منطقه‌ای در گفت‌وگو با تسنیم، درباره سخنان امام خامنه‌ای در دیدار با قاریان قرآن درباره اینکه فرمودند" آنچه امروز دشمنان علیه جمهوری اسلامی به یک صورت، و علیه امّت اسلامی به یک صورت -منتهای ظهور دشمنی‌ها نسبت به جمهوری اسلامی بیشتر است- انجام می‌دهند، نَفَسهای آخرِ دشمنی دشمن نسبت به جمهوری اسلامی است"، گفت: وقتی در صحنه مبارزه یک طرفِ ماجرا آخرین نقطه را مورد هدف قرار می‌دهد، او تمام ظرفیت اقدام خود را نشان داده و فایده‌ای ندارد که از تهدید سخن بگوید.

وی ادامه داد: می‌خواهد تهدید کند که نقطه دور را بزند، حالا نقطه دور را زده و دوباره می‌خواهد تهدید کند؛ پس تهدید او بی‌معنا می‌شود و اقدامات بعدی او نیز اقداماتی است که در مرحله پایین‌تری اجرا می‌شود فلذا هراسی در برابر او وجود ندارد و او هم نمی‌تواند حرف جدیدی داشته باشد. مخصوصا وقتی که در نقطه مقابل، حریف نیز حرف آخر را نزده و هنوز حرف‌های زیادی برای گفتن و تیرهای زیادی برای شلیک دارد و دشمنی که آمد و تیر را به نقطه آخر زد، دست خود را بالا برد و در مقابل ملت، دولت و نیروهایی هستند که هنوز تیرهایی برای شلیک دارند. این منظر کاملا فنی است که حضرت آقا به موضوع نگاه کردند.

کارشناس مسائل سیاسی و منطقه‌ای تصریح کرد: آمریکایی‌ها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تهدید کردند و نامش را در لیست گذاشتند؛ بعد از این کاری مانده که انجام دهند؟ نه. اما ما به عنوان جمهوری اسلامی چه کار کردیم؟ هنوز در تهدید دشمن در پله اول هستیم و می‌توانیم انواع تهدیدهایی که آمریکایی‌ها آن را تحمل نکردند را به منصه اجرا بگذاریم.

زارعی خاطرنشان کرد: مثلا ما تا حالا هیچ لطمه اقتصادی به آمریکایی‌ها نزدیم، خب می‌توانیم به کلیه موقعیت‌های آنها در منطقه لطمه بزنیم. آنها به ما لطمه اقتصادی زدند و تحریم کردند و موقعیت اقتصادی ما را مورد حمله قرار دادند. بنابراین در شرایطی که دشمن نقطه آخر را زده و ما در مقابل هنوز جنگ را شروع نکردیم، پس معلوم است که کارت‌های بازی پیش ماست و طرف مقابل جز صفحه خالی چیزی در اختیار ندارد.
 

تسنیم

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top