خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ السبت ١٦ ربيع الثاني ١٤٤١ Saturday, December 14, 2019
کد خبر: 945959
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۲/۲ - ۱۹:۵۲
آمریکا، سانسورچی بزرگ منتقدان خود در فضای مجازی
در پی مسدود شدن اکانت های شبکه های ایرانی برون مرزی توسط گوگل خبرگزاری اسپوتنیک مصاحبه ای اختصاصی با مدیر وبسایت و سوشال مدیای پرس تی وی انجام داده است که توجه شما را به آن جلب می‌کنیم.
پرس تی وی آمریکا، سانسورچی بزرگ منتقدان خود در فضای مجازی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتینک، در پی مسدود شدن اکانت های شبکه های ایرانی برون مرزی توسط گوگل خبرگزاری اسپوتنیک مصاحبه ای اختصاصی با مدیر وبسایت و سوشال مدیای پرس تی وی اولین شبکه‌ی خبری تلویزیونی انگلیسی زبان ایرانی آقای حبیب عبدالحسین انجام داد که توجه شما را به آن جلب می‌کنیم.
 

آقای عبدالحسین در واکنش به ادعای آمریکا در رابطه با رعایت آزادی بیان و بسته شدن این اکانت ها اظهار داشت: پرس تی وی به صورت خاص و بقیه ی شبکه های برون مرزی ایران هزینه ی صدای بی صدایان شدن خود را می پردازند چراکه این جمله شعار همیشگی پرس تی وی است "صدای بی صدایان".


انعکاس دادن برخی اخبار در پرس تی وی و دیگر رسانه های ایرانی برون مرزی که توسط اغلب رسانه ها پوشش داده نمی شود مانند جنایات سعودی ها در یمن یا دیگر اتفاقاتی که در منطقه رخ می دهد موجب شده تا این موضوع برای کسانی که ادعای حقوق بشر می کنند مانند آمریکایی ها مطلوب نباشد و در یک جنگ رسانه ای نا برابر صدای متفاوت را محدود می کنند و جریان اصلی تاب شنیدن صدای متفاوت را ندارد.

وی در ادامه گفت: آمریکایی ها علی رغم ادعایی که در حوزه ی دموکراسی و آزادی بیان دارند به محض به وجود آمدن صدایی متفاوت و غیر از صدایی که آنها می خواهند شروع به محدود کردن و کنار گذاشتن آن صدا و رسانه می کنند و اتفاقی  هم که برای پرس تی وی و دیگر رسانه های ایرانی برون مرزی رخ داده از این جنس است؛ سلطه‌ی رسانه ای جهان که آن هم توسط آمریکا کنترل می شود توانایی شنیدن صدای متفاوت را ندارد و بدون اطلاع و هشدار حساب های این رسانه ها بسته می شود.
 

مدیر وبسایت پرس تی وی در ادامه افزود: پی گیری پرس تی وی برای دریافت توضیح در مورد علت بسته شدن حساب های این رسانه توسط گوگل بی پاسخ ماند و این نشان دهنده ی این است که هیچ مطلب یا محتوای غیر حرفه ای ویا مخالف سیاست های شبکه هایی مانند یوتیوب را منتشر نکرده و کاملا در چارچوب و همراستا با سیاست های این شبکه های اجتماعی فعالیت می کرده است.

بنابر‌این می توان نتیجه گرفت این رسانه های داخلی برون مرزی محتوا‌هایی مغایر با سلایق آمریکایی ها منتشر کرده اند و ما این کار را ادامه خواهیم داد چرا که پرس تی وی و دیگر رسانه های داخلی برون مرزی صدای بی صدایان اند و بهای این موضوع را پرداخت کرده اند و در آینده نیز آماده ی پرداخت بهای انتشار صدای مظلومان خواهند بود.

 

حبیب عبدالحسین در ادامه در رابطه با برنامه ی ایران و رسانه هایی که اکانت های آنها بسته شده بیان کرد: این اولین بار نیست که این رسانه ها و ایران دچار این چنین محدودیت هایی می شوند و این موضوع خلاف آزادی بیان است و دنیا باید آگاه باشد که کسانی که ادعای حقوق بشر و آزادی بیان را دارند چگونه با مخالفینشان برخورد می کنند.


پرس تی وی مسیر خود را ادامه خواهد داد چرا که این رسانه فقط متعلق به ایران نیست بلکه متعلق به تمام کسانی است که در هر کجای دنیا مورد ظلم قرار می گیرند و صدای آنها شنیده نمی شود و این مخاطبان هستند که قدرت این رسانه ها اند و نمی توان آنها را از بین برد یا صدای آنها را خاموش کرد چون این صدا صدای حق طلبی است و تا ابد خاموش نمی شود؛ و این مخاطبین به ما کمک می کنند تا این پیام را به دنیا برسانیم حتی اگر رسانه های جریان اصلی از این موضوع ناراضی باشند.

 

ما انتظار داریم که مقامات ایران و وزارت خارجه به این موضوع واکنش نشان دهند و از کانال های دیپلماتیک و سیاسی در خواست پاسخ بکنند به هر حال این موضوعی است که نباید به سادگی از آن عبور کرد؛ اگر ایران کاری مشابه کرده بود حجم فشار ها به شدت بالا بود و این یک سانسور واقعی محسوب می شود و آن هم بدون توضیح و دلیل.


به گزارش جام نیوز، گفتنی است، شبکه‌های اجتماعی آمریکایی مانند توئیتر، گوگل، اینستاگرام و ... بارها نشان داده‌اند که به هیچ وجه به آزادی بیان اعتقادی ندارند، بلکه فقط از نام آزادی بیان سوء استفاده می‌کنند تا اهداف خود را تحمیل نمایند. این شبکه‌های هر گونه صدای مخالف را سانسور کرده و در مقابل صدای موافق خود را به اسم آزادی به بهترین صورت ممکن منتشر می‌نمایند. در حقیقت این رسانه‌ها ابزار حاکمیت فرهنگ غرب و خواسته‌های سیاسی حاکمان آن شده است. بسته شدن صفحات فرماندهان سپاه در اینستاگرام یکی از این موارد است.

 

کلیدواژه ها:
پرس تی وی  |  غرب  |  گوگل  |  رسانه  | 
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top