خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ الثلاثاء ٦ شعبان ١٤٤١ Tuesday, March 31, 2020
کد خبر: 947038
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ - ۲۲:۵۲
یادداشت تحلیلی؛
قماربازی با کارت خلیفه!
از ظهور دوباره ابوبکر البغدادی گرفته تا تلاش برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران، تلاشی چندسویه برای در هم شکستن مقاومت است که البته مانند گذشته نتیجه نخواهد داد.
ابوبکر البغدادی قماربازی با کارت خلیفه!
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش جام نیوز، انتشار غیرمترقبه تصاویر ویدیویی از «ابوبکر البغدادی» خلیفه تروریست‌های داعشی، سوال‌های بسیاری را به ذهن متبادر می‌کند که پاسخ به آنها نیازمند تحلیل جامع شرایط کنونی منطقه به ویژه پس از پیروزی‌های مقاومت در سوریه و عراق است.

 

به نظر می‌رسد سیاست خارجی آمریکای ترامپ که به وضوح از سوی جنگ طلبانی نظیر پمپئو و بولتون مدیریت می‌شود، اینک به مرحله ای رسیده است که همه کارت‌های قمار خود را در سودای شکست دادن محور مقاومت رو کرده است.

 

بازتولید گروه‌های تکفیری در کشورهایی نظیر افغانستان و پاکستان و همچنین ترانسفر تروریست‌ها از سوریه به عراق برای ناامن ساختن دوباره این کشورها، تنها بخشی از این نقشه بزرگ به شمار می‌رود.

 

از طرفی نباید فراموش کرد طرح "معامله قرن" که با همکاری کامل مصر، اردن، عربستان و امارات به دنبال هبه کامل سرزمین‌های اشغالی به صهیونیست هاست، با هدف نهایی از بین بردن مقاومت اسلامی در نوار غزه و کرانه باختری دنبال می‌شود.

 

تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران، حزب الله لبنان، جنبش نجباء و سایر گروه‌ها و شخصیت‌های مقاومت نیز یک غرض بنیادین را دنبال می‌کند و آن چیزی نیست جز وارد ساختن فشار اقتصادی به دولت‌های ایران، عراق و لبنان و به تبع آن ایجاد اختلافات داخلی بر سر مذاکره و تسلیم در برابر خواست و اراده طرف مقابل.

به این ترتیب، از ظهور دوباره ابوبکر البغدادی گرفته تا تلاش برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران، تلاشی چندسویه برای در هم شکستن مقاومت است که البته مانند گذشته نتیجه نخواهد داد.

 

تجربه ثابت کرده است، به همان میزان که آمریکا مداخلات سوء خود در منطقه را تشدید کند، محور مقاومت دستاوردهای مهمتری کسب خواهد کرد.

همانطور که پیش از این به واسطه طرح خاورمیانه جدید و تلاش برای ضربه زدن به مقاومت در جنگ سی و سه روزه شکست مفتضحی را متحمل شدند و به اذعان خودشان دودستی عراق و سوریه را تحویل ایران دادند؛ سیاست امروز آمریکا هم با وجود همه تهدیدها و تحریم‌ها برایشان ثمره‌ای جز ناکامی و افسوس به ارمغان نخواهد آورد.

 

* حسین سعدی

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top