|
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ الأحد ٨ شوّال ١٤٤١ Sunday, May 31, 2020
کد خبر: 947342
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۱۶:۴۰
شناسایی میکروب‌هایی که آرسنیک تنفس می‌کنند
آرسنیک ازجمله موادبسیارسمی است که تنفس آن موجب مرگ می‌شود،امامحققان دانشگاه واشنگتن برای اولین بارمیکروب‌هایی رادراقیانوس آرام شناسایی کرده اندکه قادربه تنفس این ماده هستند.
اقیانوس شناسایی  میکروب‌هایی  که  آرسنیک  تنفس  می‌کنند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،  محققان معتقدند این رویداد نشانه‌ای از امکان تغییر و تحول شدید در موجودات زنده است و ثابت می‌کند که ارگانیسم‌ها قادر به تطبیق دادن خود با شرایط آب و هوایی جدید و متغیر هستند.

 

 

اکسیژن نقش مهمی در تداوم حیات سلول‌های بدن انسان ایفا می‌کند و بسیاری از تغییرات شیمیایی ضروری در بدن انسان برای جذب مایعات و انواع غذا را انجام می‌دهد. اما در محیط‌هایی که اکسیژن کافی وجود ندارد، برخی موجودات از عناصر دیگری برای اقدامات مذکور استفاده می‌کنند. از جمله مواد جایگزین اکسیژن می‌توان به نیتروژن و سولفور اشاره کرد.

 

میکروب‌هایی که از توان تنفس کردن و جذب ارسنیک برخوردارند در نزدیکی خلیج مکزیک زندگی می‌کنند و تحلیل ژنتیکی دی ان ای آنها نشان دهنده تحولاتی است که در بدنشان صورت گرفته و موجب جذب مولکول‌های ارسنیک و تبدیل و تجزیه آنها می‌شود.

 

قبلاً میکروب‌های قادر به تنفس ارسنیک در حوالی چشمه‌ها یا دریاچه‌های آتشفشانی شناسایی شده بودند، اما کشف وجود آنها در عمق اقیانوس یک دستاورد علمی بی سابقه محسوب می‌شود.

 

مهر

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top