|
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ السبت ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 8, 2020
کد خبر: 947421
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۷:۴۱
صدای وزوز گوش و افزایش ریسک خودکشی
نتایج یک بررسی جدیدنشان می‌دهدزنانی که درگوش خودصدای زنگ می‌شنونددرمعرض خودکشی قراردارند.
وزوزگوش صدای  وزوز گوش  و افزایش  ریسک  خودکشی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،   نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد زنانی که در گوش خود صدای زنگ می‌شنوند، در معرض خودکشی قرار دارند.مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا اعلام کرده، حدود 15 درصد آمریکایی‌ها یعنی جمعیتی بالغ بر 50 میلیون نفر دچار صدای وزوز گوش هستند و این اختلال در هزاران نفر از‌ آنها بسیار شدید است.

 

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه کارولیسنکا سوئد صورت گرفته تأکید می‌کند، دست کم 10 درصد زنانی که دچار این اختلال هستند اقدام به خودکشی می‌کنند.در این پژوهش 900 زن آمریکایی تحت بررسی قرار گرفتند و مشخص شد، 10 درصد آنهایی که دچار وزوز شدید در گوش خود بودند برای خودکشی تلاش کرده‌اند.

 

مطالعات قبلی نیز نشان داده است که وزوز مزمن گوش با افزایش میزان اضطراب و افسردگی ارتباط دارد.گزارش سال 2011 نشان داد که وزوز گوش بر عملکرد شغلی افراد مبتلا به این اختلال تأثیر گذاشته و باعث بی‌خوابی شده است.

 

مطالعه دیگری که در سال 2015 توسط جمعی از محققان صورت گرفته بیانگر آن است که تقریبا 80 درصد مبتلایان به وزوز گوش با اضطراب و 60 درصد آنها با افسردگی دست به گریبان هستند.نتیجه این بررسی که در مجله JAMA Otolaryngology - Head & Neck منتشر شده همچنین تأکید می‌کند، دست کم 500 هزار زن آمریکایی که دچار صدای وزوز شدید در گوش خود هستند، در معرض خودکشی قرار دارند.

 

فارس

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top