خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ الأربعاء ١٣ ربيع الثاني ١٤٤١ Wednesday, December 11, 2019
کد خبر: 948771
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۳/۲ - ۱۴:۳۸
انتشار خبر مرگ دختر 10 ساله در زندان پس از 8 ماه مخفی کاری
دختر ۱۰ ساله السالوادوری در ماه سپتامبر گذشته فوت کرده اما اکنون خبر مرگ او رسانه ای می شود. با این حال دموکرات‌ها خواستار انجام تحققات درباره مرگ وی شده‌اند.
مرز آمریکا انتشار خبر مرگ دختر 10 ساله در زندان پس از 8 ماه مخفی کاری
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، با اعلام مرگ یک دختر ۱۰ ساله السالوادوری که خبرش تاکنون از سوی مقامات آمریکایی منتشر نشده، تعداد کودکان مهاجری که در بازداشتگاههای مرزی آمریکا در مرز مکزیک جان سپرده اند، به شش نفر رسید.

 

این شش کودک در هشت ماه گذشته در بازداشتگاههای مرزی آمریکا در مرز مکزیک به بیماری دچار شده و فوت کرده‌اند.

 

دختر ۱۰ ساله السالوادوری در ماه سپتامبر گذشته در بیمارستانی در نبراسکا فوت کرده اما اکنون خبر مرگ او رسانه ای می شود. با این حال دموکرات‌ها خواستار انجام تحققات درباره مرگ وی شده‌اند.

 

ترامپ بعد از اعلام خبر مرگ این دختر ۱۰ ساله در توئیتی دموکرات‌ها را مورد انتقاد قرار داد که نمی خواهند راههای نفوذ مرزی بسته شود.

 

ترامپ سختگیری‌ها در مرز آمریکا با مکزیک را برای ورود مهاجران افزایش داده است با این هدف که مهاجرت غیرقانونی را کاهش دهد. وی همچنین بطور مداوم دموکرات‌ها را به دلیل مخالفت با طرح‌های مهاجرتی اش از جمله ساخت دیوار در مرز مکزیک، مورد اتهام قرار داده است.

 

این کودکان زمانی دچار مرگ شده اند که دولت آمریکا آنها را در مرز از والدین شان جدا کرده و راهی زندان کرد.

 

از سوی دیگر خبرها از وجود هزاران پناهجو در بازداشتگاه‌های آمریکا حکایت دارند که در سلول انفرادی به سر می‌برند.

 

اسناد جدیدی که از بازداشتگاه های آمریکا به دست آمده است نشان می دهد هزاران پناهجو برای مدت طولانی در سلول انفرادی نگهداری می شوند.

 

به گزارش شبکه «ان بی سی» سیاست نگهداری پناهجویان در سلول انفرادی هم در دوران ریاست جمهوری اوباما، و هم در دوران ریاست جمهوری ترامپ، به اجرا در آمده است.

 

در نزدیک به یک سوم این موارد زندانبان ها از «بیماری روانی» به عنوان دلیل انتقال پناهجویان به سلول انفرادی یاد کرده اند. این در حالی است که بیماران روانی بیش از دیگران از حضور در سلول انفرادی آسیب می بینند.

 

از جمله اسنادی که در گزارش به آنها استناد شده است می توان به داده های مراکز نگهداری پناهجویان و مدارک قضایی و مصاحبه با دهها پناهجوی بازداشت شده اشاره کرد.

 

در اسنادی که شبکه «ان بی سی» به آنها دست یافته، به انتقال پناهجویان به سلول های انفرادی بین ماه مارس سال ۲۰۱۲ تا ماه مارس سال ۲۰۱۷ اشاره شده است.

 

داده های بررسی شده نشان می دهد که از هر ۲۰۰ پناهجوی بازداشت شده یک نفر دستکم به مدت دو هفته در زندان انفرادی به سر برده است.

 

115

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top