خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ الثلاثاء ١ رجب ١٤٤١ Tuesday, February 25, 2020
کد خبر: 949110
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۳/۵ - ۲۰:۲۵
انتقاد کارشناس بی بی سی و فعالان شبکه های اجتماعی به اظهارات این شبکه دولتی
تلویزیون دولتی بی بی سی در یکی از برنامه های خود اظهارنظری در مورد روابط ایران و امریکا با عراق داشت که با واکنش کارشناس این شبکه و برخی فعالان شبکه های اجتماعی روبرو شد.
بی بی سی انتقاد کارشناس بی بی سی و فعالان شبکه های اجتماعی به اظهارات این شبکه دولتی
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، تلویزیون دولتی بی بی سی در یکی از برنامه های خود، اظهارنظری در مورد روابط ایران و امریکا با عراق داشت که با واکنش کارشناس این شبکه و برخی فعالان شبکه های اجتماعی روبرو شد:


 


اظهار نظر بی بی سی در مورد روابط ایران و امریکا با عراق

 

"فرشاد توماج تحلیلگر مسائل سیاسی" که در تلویزیون دولتی بی بی سی نیز به عنوان کارشناس حضور پیدا در می کند در حساب توییتر خود با اشاره به این موضوع نوشت: «یعنی چی "ایران و عراق بیش از اندازه به هم نزدیک شده‌اند"؟ حدی هست که ایران و عراق حق ندارند بیشتر بهم نزدیک شوند؟ درمورد آمریکا و کانادا (یا آلمان و فرانسه) چنین حدی صادق است؟ یا فقط چون نون استعمارگر و این نوچه‌های استعمار در نفاق است، باید اختلاف ایران و عراق پررنگ بماند؟


ایران و عراق (یا افغانستان، بخش‌هایی از پاکستان) گستره‌های بهم تنیده فرهنگی و اجتماعی‌اند که اصلا این حد اختلاف سیاسی، خود، محل شگفتی است، که اگر طرف خارجی نبود، یا بسیار خفیف‌تر بود، یا اصلا قابل مدیریت. منتها در کله ما فرو کرده‌اند که تقابل و تعارض باید طبیعی رابطه ما باشد.»

 

 

"علی واعظ" عضو یک اندیشکده امریکایی که سابقه حضور در بی بی سی به عنوان کارشناس نیز دارد در صفحه توییتر خود نوشت «:فرناز قاضی زاده، بوقچی رسانۀ فخیمۀ «الآن دقیقا نیمه شب است»، در برنامۀ صفحه دو گفت عراق بیش از اندازه به ایران نزدیک شده و به آمریکا وامداره. حد یقف نزدیکی عراق و ایران را بوقچی آن حکومتی مقرر میکنه که دو بار از خاک عراق به ایران حمله کرده و به صدام خوراک ساخت گاز خردل و عصب داد.»علی واعظ  در ادامه  رفتار سربازان انگلیسی در خاک عراق را به" فرناز قاضی زاده کارمند تلویزیون انگلیسی" یادآوری کرد:

سربازان اشغالگر انگلیسی در بصره گفته اند: مجاز بودند به غیرنظامیانی که موبایل یا بیل دست داشتند و یا رفتارشان مشکوک بود شلیک کنند!

 

 

یکی دیگر از کابران توییتر نیز، با اشاره به کشتار مردم عراق توسط امریکا به انتقاد از بی بی سی پرداخت: « من با خانم فرناز قاضی زاده، در مورد اینکه عراقی ها وامدار آمریکا هستند و نباید به ایران نزدیک شوند به شدت موافقم، چرا که ایران از 17000km فاصله به عراق تجاوز کردوبه بهانه ی سقوط صدام سالها مردم عراق را بمباران کرد، میلیون ها نفر رو آواره کرد، بیش از ۱میلیون نفررو کشت.

اما آمریکا همیشه یک همسایه خیلی خوب برای عراق بود که تا جایی که تونست به عراق کمک کرده، آمریکا صدها کیلومتر مرز مشترک با عراق داره اما ایران یک متر هم مرز مشترک نداره. ایران با بمباران های فسفری فجایع وحشتناکی رو در فلوجه به وجود آورده که هنوز بعد از ۱۵ سال آثارش هست.

ایران به تجاوز نظامی به عراق از فاصله ی 17000 کیلومتری زمینه ی رشد گروه های افراطی و تندرو مثل القاعده رو به وجود آورد و یکی از اصلی ترین دلایل ظهور داعش آزادی فرماندهان سابق القاعده از زندان های ایران در عراق بود،اماآمریکا درهمسایگی عراق سریعا به کمک عراق برای مبارزه باداعش اومد.»
 

 


 

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top